$
בורסת ת"א

פרוטרום מכרה את פעילות שמני הקריל של אנזימוטק ב-26.4 מיליון דולר

הפעילות שבעבר היתה אחת החשובות של אנזימוטק נחלשה בשנים האחרונות והיא אף אינה קשורה לפעילות הליבה של פרוטרום. ההכרעה לגבי פעילות המדיקל פוד VAYA עדיין לא התקבלה

מיקי גרינפלד 14:0717.01.18

פרוטרום לא מתעכבת: שבוע לאחר שהשלימה רשמית את רכישת אנזימוטק מודיעה היום (ד') חברת הטעמים על מכירת פעילות הקריל של אנזימוטק תמורת 26.4 מיליון דולר. הרוכשת היא החברה הנורבגית אנטרקטיק ביומרין (Antarctic BioMarine Aker).

תחום שמני הקריל (קריל הם יצורים ימיים זעירים העשירים באומגה 3) היה בעבר אחד החזקים של אנזימוטק אך איבד בשנים האחרונות מכוחו, בשל ירידה בפופולריות של המוצרים לצד עלייה בתחרות. החולשה בשוק מוצרי שמן הקריל, האחראי על 23% מכלל הכנסותיה של אנזימוטק, פגע קשות בהכנסות מגזר התזונה כולו, שרשם ירידה מצטברת של 10% בהכנסות בין 2014 ל־2016.

 

ההחלטה של פרוטרום למכור את פעילות הקריל נובעת בעיקרה מכך שהיא אינה קשורה לפעילות הליבה שלה. "פרוטרום תמקד את פעילויות אנזימוטק בתחומים הצומחים והרווחיים, שבהם היא רואה פעילויות ליבה עיקריות שלה, בדגש על תחומי התזונה הייעודית לתינוקות בתחום תחליפי חלב אם והמזון הייעודי לקשישים ותוספי התזונה והתרופות", מציינת פרוטרום בדיווח שהיא מוציאה היום לבורסה. 

 

ההכרעה לגבי פעילות ה-BTC של המדיקל פוד תחת מותג VAYA של אנזימוטק עדיין לא התקבלה. בדיווח לבורסה מציינת פרוטרום כי היא מצד אחד נוקטת בצעדים שיחסכו מהותית בהוצאות VAYA, אך במקביל היא ממשיכה לבחון אפשרויות נוספות, כאשר מכירה היא ככל הנראה אחת מהן. "פרוטרום מיישמת צעדים בפעילות תחום התזונה הקלינית, VAYA Pharma, אשר יביאו לחיסכון משמעותי בהוצאות, יחד עם הוספת מוצרים ייחודים של פרוטרום למערך המכירות של VAYA בארה"ב. במקביל, פרוטרום ממשיכה לבחון חלופות אסטרטגיות לפעילות זאת", נאמר בדיווח.

 

לאחר רכישת המניות העיקרית של אנזימוטק, בסוף אוקטובר 2017, אמר מנכ"ל פרוטרום ל"כלכליסט" כי החברה אינה מתכוונת לאפשר את המשך ההפסדים בפעילותVAYA. "אנחנו לא מעוניינים ולא יודעים לנהל פעילות הפסדית כזו וצריכים למצוא דרך נכונה שהעסק יתרום לרווח של החברה. נבחן בתקופה הקרובה יחד עם הנהלת אנזימוטק מהלך שבו היא לא תפסיד. למצוא דרכים לניהול הפעילות הזו שהן שונות מהאופן שבו הדברים מנוהלים עד עכשיו", אמר יהודאי בשעתו.

 

פרוטרום פועלת בימים אלה להשלים את המיזוג המלא של פעילות אנזימוטק לתוך החברה, מתוך כוונה לשלב במהירות את הפעילויות הגלובליות של שתי החברות בתחומי ההנהלה, המו"פ, השיווק, הייצור והאספקה. במסגרת זו מחברת פרוטרום את המטה שלה בישראל עם המטה של אנזימוטק הממוקם במפעל החדש של האחרונה במגדל העמק.

 

אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x