שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שווקי חו"ל

בעלת מניות בטיסנקרופ מבקרת את המנכ"ל ודורשת ארגון מחדש

חברת ההשקעות השבדית סביאן, השולטת ב-18% מטיסנקרופ, ביקרה את מנכ"ל התאגיד הגרמני על כך שלא עמד ביעדי הרווחים שהציב; מייסד סביאן: "אם אסטרטגיה מסוימת לא משיגה את היעד הרצוי, צריך לשנותה"

שירות כלכליסט 15:5714.01.18

בעלת מניות מרכזית בחברת טיסנקרופ ביקרה את מנכ"ל החברה היינריך היסינגר על כך שלא עמד ביעדי הרווחים שהציב, והעלתה בכך את המתח לקראת הפגישה השנתית של התאגיד הגרמני שתיערך ביום שישי הבא.

 

חברת ההשקעות השבדית סביאן חזרה על קריאתה לארגון מחדש של טיסנקרופ, בה היא שולטת ב-18% מהמניות, והגבירה בכך את הלחץ על היסינגר שעדיין מנסה להשלים מיזוג של עסקי הפלדה של החברה עם חברת טאטה ההודית.

 

מטה טיסנקרופ מטה טיסנקרופ צילום: אי פי איי

 

 

"טיסנקרופ לא מתפתחת באופן שאנחנו רוצים. משהו חייב להשתנות במבנה העסק", כך אמר לארס פורברג, אחד המייסדים של סביאן, לעיתון הפרנקפורטר אלגמיינה.

 

במקביל פורסם בדר שפיגל הגרמני שהיסינגר מתכוון לומר לבעלי המניות שטיסנקרופ הפחיתה את חובותיה משמעותית בשנים האחרונות, והשקיעה מיליארדי יורו, בעוד הארגון מחדש שלה התנהל כסדרו. היסינגר וצוות הניהול שלו רואים הישגים אלה כהצלחה, דיווח הדר שפיגל, למרות שיעד ההכנסות של 2 מיליארד יורו ב-2017 לא הושג.

 

פורברג איתגר את היסינגר בנוגע לתוכניותיו לטווח ארוך להשגת שולי רווח תפעולי של 6%-7% בעסקיה של טיסנקרופ שאינם קשורים לפלדה. "אפילו היום, החברה משיגה רק חצי מיעדי השוליים שלה. זה מעט מדי", אמר פורברג לעיתון. הוא לא נתן תשובה ברורה האם לדעתו על היסינגר להתפטר, אך אמר כי "אם אסטרטגיה מסוימת לא משיגה את היעד הרצוי, צריך לשנותה. אנחנו מצפים לכך הן מהנהלת טיסנקרופ והן מחברי המנהלים המפקחים עליה."

 

ההתנגשות האחרונה בין סביאן לטיסנקרופ אירעה בנובמבר האחרון, אחרי פרסום תוצאות הרבעון השלישי לפיהן החברה הגיעה למספר ההזמנות הגבוה ביותר שלה בחמש שנים האחרונות, בזכות פיתוחיה החדשים כמו המעלית החכמה ועסקי הרכב שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x