$
בורסת ת"א

הפניקס ומזור נכנסות לת"א־35, שפיר הנדסה תסתפק בת"א־90

שלוש חברות היו במירוץ למדד המוביל בעדכון שהיה בסוף השבוע: הפניקס הבטיחה את מקומה עם הנפקת מניות ומזור עקפה את שפיר ברגע האחרון. היוצאות מת"א־35: מיילן, שבדרך למחיקתה מהמסחר בתל אביב, וביג

אורי טל טנא 06:5214.01.18

הדרמה בעדכון הרכב המדדים הנוכחי היתה המירוץ של הפניקס, מזור ושפיר הנדסה לשני המקומות שמתפנים במדד ת"א־35. שלב הנעילה ביום חמישי האחרון היה המועד הקובע לעדכון מדדי הבורסה. יום קודם לכן ביצעה חברת הביטוח הפניקס הנפקת מניות, שהגדילה את ההון הרשום שלה והבטיחה את כניסתה למדד.

 

שווי השוק הקובע של מזור לצורך כניסה למדד עקף את זה של שפיר באחוז בודד, והיא היתה לנכנסת השנייה למדד. היוצאות ממדד ת"א־35 הן מניית מיילן, בדרך למחיקתה מהמסחר בתל אביב, ומניית ביג, שעוברת למדד ת"א־90.תודה

 

המשקל היחסי של מזור בת"א־35 יהיה 1.59%. משקל זה נמוך מהותית מזה שהיה למיילן לפני התחלת ההפחתה של משקלה היחסי במדד לקראת הוצאתה ממנו, 7%. משקלן היחסי של חברות התרופות והמכשור הרפואי במדד ת"א־35 יפחת ל־17.72%, לעומת 21% לפני תחילת ההוצאה ההדרגתית של מיילן.

 

הפניקס תהיה מניית הביטוח השנייה במדד ת"א־35, יחד עם הראל, ומשקלה היחסי במדד יהיה 0.85%. מניות המדד צפויות לביקוש מצרפי בעקבות התאמת המשקל של מניות הפועלים, לאומי, טבע ופריגו - שיוצרת היצע לארבע מניות אלה.

 

לחצו כאן לפרטים המלאים על הביקושים וההיצאים שתעודות הסל יזרימו בשלב הנעילה של ה-1 בפברואר בעקבות עדכון המדדים.

 

מדד ת"א-125

הקטנת מספר המניות במדדים להשלמת הרפורמה

 

מדד ת"א־125 מצטמצם מ־133 מניות ל־125. החברות קיבלו תקופת הקלה בקריטריון אחזקות הציבור לאור הרפורמה במדדים, שהושקה בפברואר שעבר. כעת שבע מניות יוצאות ממנו למדד הצמיחה כי הן לא עומדות בקריטריון אחזקות הציבור. לאחר העדכון, לכל מניות המדד יהיה שיעור אחזקות ציבור גבוה מ־30%, מלבד שתי מניות חדשות יחסית: אשטרום קבוצה, שצריכה להפיץ מניות עד לסוף 2018 כדי להישאר במדד; ואו.פי.סי, שלה יש זמן לבצע הפצה עד סוף 2019.

 

מיילן יוצאת מהמדד בגלל מחיקתה הצפויה מהמסחר, ואילו קומפיוג'ן, אירונאוטיקס ואינטרנט זהב יוצאות ממנו בגלל שווי שוק נמוך. מנגד, מניות ישראל קנדה, אנלייט אנרגיה ואדגר מצטרפות למדד.

 

באופן דומה מדד ת"א־90 יצטמצם מ־98 ל־90 מניות. צמצום זה, כמו גם השפעות של פקטור המשקל, יובילו לביקוש מצרפי מהותי למניות מדדי ת"א־90 ות"א־125.

 

 

מנכ"ל הפניקס אייל לפידות מנכ"ל הפניקס אייל לפידות צילום: שאול גולן

 

מנכ"ל מזור אורי הדומי מנכ"ל מזור אורי הדומי צילום: אסף שילה- ישראל סאן

 

מנכ"ל שפיר הנדסה הראל שפירא מנכ"ל שפיר הנדסה הראל שפירא צילום: רודי אלמוג

 

 

מדד SME60

המלחמה של האוזר חסמה את בלוקצ'יין כרייה

 

למדד SME60 ייכנסו שלוש המניות שיוצאות ממדד ת"א־125 בגלל שווי שוק נמוך. כמו כן ייכנסו מנדלסון תשתיות, אאורה וקרדן נדל"ן, שיעברו למדד זה ממדד צמיחה. ממדד SME60 יוצאות שש המניות שבהן שווי השוק של אחזקות הציבור הוא הנמוך ביותר במדד; בנוסף, שתי מניות עוברות ממדד זה למדד ת"א־125.

הצטרפותה של מניית בלוקצ'יין כרייה למדד SME60 נמנעה בזכות המאבק של יו"ר רשות ני"ע היוצא שמואל האוזר בכניסה של מניות תחום הבלוקצ'יין למדדי הבורסה בתל אביב.

 

גם מדד צמיחה עובר שינוי מהותי. השינוי הגדול במדד זה הוא קבלה לתוכו של שבע מניות שיצאו ממדד ת"א־125 בגלל שלא עמדו בשיעור אחזקות הציבור. התוצאה היא שינוי בתמהיל מניות המדד, כך שיכלול יותר מניות עם שווי שוק גבוה ושיעור אחזקות ציבור נמוך.

 

מדד צמיחה יקלוט גם שש מניות שיוצאות ממדד SME60, וגם את שתי המניות החדשות, יעקובי קבוצה ואלמור חשמל. מנגד, המניה הגדולה היחידה שיוצאת ממנו היא ישראל קנדה, שעוברת למדד ת"א־125. יתר המניות שיוצאות מהמדד קטנות מאוד, וכתוצאה המשקל היחסי של כל מניה ותיקה במדד יירד במידה מהותית, ויתקבל היצע מצרפי מהותי למניות מדד זה.

 

מדד נוסף שעובר שינוי משמעותי הוא מדד תל דיב, שקולט תשע מניות חדשות אליו ומנגד יוצאת ממנו מניה יחידה - אפריקה נכסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x