שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פלאזה סנטרס חתמה על הסדר חוב מחודש עם מחזיקי האג"ח שלה

שלוש שנים לאחר שחברת הנדל"ן חתמה על הסדר חוב ראשוני עם מחזיקי האג"ח מסדרות א' וב' היא נדרשה לתקנו בשל חילוקי דעות באשר לחלוקת הכספים למחזיקי אג"ח ישראלים ופולנים של החברה

אורן פרוינד 13:0513.01.18

חברת הנדל"ן פלאזה סנטרס חתמה ביום חמישי האחרון על הסדר חוב מחודש עם מחזיקי האג"ח שלה – שלוש שנים לאחר שחתמה על הסדר החוב הראשוני עם המחזיקים בשנת 2014.

 

התיקון להסדר נדרש בעקבות חילוקי דעות שנתגלעו בין החברה לבין מחזיקי האג"ח שלה מסדרות א' וב' בקשר לחלוקת כספים שבוצעה ועתידה להתבצע כחלק מההסדר הקודם למחזיקי אג"ח הישראלים ולמחזיקי האג"ח הפולנים של החברה.

 

הפיצוץ החל לפני חודשיים כשמחזיקי האג"ח הישראלים העמידו את החוב לפירעון מיידי על בסיס אותה מחלוקת בטענה להפרה של ההסדר שנחתם בשנת 2014. החברה הגיעה עם המחזיקים להבנות ביום חמישי האחרון, שלפיהן החברה תשלם לאג"ח א' ואג"ח ב' בלבד את כל התמורות הקיימות, בהקדם האפשרי, ועל-פי יחס חלוקה חדש - 39% לאג"ח א' ו-61% לאג"ח ב'.

 

   צילום: shutterstock

 

 

מנגד מחזיקי אג"ח א' ואג"ח ב' הסכימו שלא להתנגד לכך שהחברה תמשיך לשלם לאג"ח הפולני את כל התשלומים על-פי הוראות הסכם החוב ושטרי הנאמנות – תשלום שמבוסס על חלק מתמורה ממימוש נכסים עתידיים. מחזיקי האג"ח אישרו את ההסכם והסכימו למשוך את בקשתם להעמדת החוב לפירעון מיידי.

 

ביולי 2014 חתמה החברה על הסדר חוב שנכנס לתוקפו בדצמבר 2014. הסדר החוב של פלאזה שימר את השליטה בחברה בידי אלביט הדמיה ואינו כרוך בוויתור על חוב מצד הנושים ("תספורת"). מחזיקי האג"ח של פלאזה הסכימו לפריסת חובות לפיה פירעונות הקרן כלפיהם יידחו בשלוש שנים מיום אישור ההסדר על ידי בית המשפט. בתמורה יקבלו מחזיקי האג"ח פיצוי שיגיע בשני אופנים: האחד, תוספת ריבית של 1.5% לשנה החל מינואר 2014 בגין הקרן שנדחית. שנית, פיצוי באמצעות הקצאת 13.2% מהון המניות של פלאזה.

 

מצד בעלי המניות בפלאזה הייתה התחייבות להזרמת הון בהיקף של 20 מיליון יורו שהיוותה תנאי לכניסה לתוקף של הסדר החוב. נושאי המשרה בפלאזה ובאלביט הדמיה יקבלו פטור מתביעות שיכנס לתוקף רק לאחר הזרמת ההון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x