$
מט"ח וסחורות

אחרי קביעת היציג: הדולר נחלש ל-3.4 שקלים - שפל של 7 שנים

לפי ההערכות, בנק ישראל לא התערב היום בשוק באופן משמעותי. בעולם רושם היורו עלייה של 0.7% לעומת הדולר, בעקבות דיווחים בגרמניה שלפיהם המפלגות מתקרבות להשגת הסכם קואליציוני; השטר הירוק נחלש בשיעורים דומים גם מול הין היפני ומול הליש"ט

שירות כלכליסט 14:2012.01.18

הדולר המשיך היום להיחלש - שערו היציג של המטבע האמריקאי ירד ב-0.2% ל-3.415 שקלים, שפל של מעל 3.5 שנים; היורו התחזק ב-0.2% ל-4.11 שקלים. עם זאת התנועה המשמעותית היתה אחרי קביעת השערים היציגים אז ירד הדולר אל רמת שפל של 7 שנים, 3.40 שקלים. לפי ההערכות, בנק ישראל לא התערב היום בשוק באופן משמעותי.

  

בעולם רושם היורו עלייה של 0.7% לעומת הדולר, בעקבות דיווחים בגרמניה שלפיהם המפלגות מתקרבות להשגת הסכם קואליציוני. השטר הירוק נחלש בשיעורים דומים גם מול הין היפני ומול הליש"ט.

 

כלכלני בנק לאומי כתבו בסקירתם כי "העובדה שהתחזקות השקל מול הדולר השבוע לא לוותה בהיחלשות מקבילה של הדולר בעולם (מול סל המטבעות), מעלה את ההסתברות להתערבות נוספת של בנק ישראל במסחר במט"ח על ידי מכירת שקלים, כבר בימים הקרובים".

 

השבוע הותירה (כצפוי) הוועדה המוניטרית של בנק ישראל את הריבית במשק על 0.1%. נוסף פירסם הבנק את תחזית הצמיחה שלו לשנים הבאות שנעשתה על ידי חטיבת המחקר לפיה ב-2018 צפוי התוצר המקומי הגולמי לצמוח ב-3.4% וב-2019 הוא צפוי לגדול ב-3.5%.

  

תחזית חטיבת המחקר לגבי האינפלציה והריבית בשנה הקרובה גבוהה מתחזיות החזאים הפרטיים כמו גם מהציפיות הנגזרות משוק ההון. ואולם גם לפי החזאים והשוק קיימת הסתברות מסוימת להעלאת ריבית במהלך השנה הקרובה.

 

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x