$
שווקי חו"ל

פרוטרום לוקחת הלוואה של 800 מיליון ש' למימון עסקת אנזימוטק

חברת הטעמים הישראלית קיבלה מבנקים ישראלים וזרים הלוואה לתקופה של 5 שנים לטובת הרכישה : הסכמי המימון מסדירים כללים לחלוקת דיבידנדים ולשעבודי נכסים

מיקי גרינפלד 18:5011.01.18

פרוטרום מודיעה רשמית על השלמת עסקת הרכישה של אנזימוטק - ועל קבלת אשראי בנקאי במאות מיליוני שקלים לצורך הרכישה. פרוטרום התקשרה היום (ה') בהסכמי הלוואה עם תאגידים בנקאיים בישראל ובחו"ל, בסכום כולל של 235 מיליון דולר (804.4 מיליון שקל) - על פי הדיווח ששיגרה לבורסה "לצורך מימון עסקת המיזוג עם חברת אנזימוטק".

 

בסוף אוגוסט השלימה פרוטרום את רכישת מלוא המניות של אנזימוטק: החברה קנתה 81% ממניותיה, בהמשך לרכישות קודמות בשיעור כולל של 18.8%, במהלך שהוביל למחיקתה של אנזימוטק מהמסחר בנאסד"ק. העלות הכוללת של רכישת המניות עמדה על כ-210 מיליון דולר.

 

ההלוואות הן לתקופה של 5 שנים, החל מהיום (11 בינואר), מועד ההתקשרות בהסכם, והן נושאות ריבית שנתית של ליבור בתוספת של 1.52%. בהודעת החברה נאמר כי אמות המידה הפיננסיות שנקבעו בהסכמים, זהות ברובן, אך לא בכולן, לאלה הקיימות בהסכמי הלוואה אחרים של פרוטורום.

 

בין ההתחייבויות הזהות להסכמים קודמים: סכום ההון העצמי לא יפחת מ-375 מיליון דולר, ושיעור ההון העצמי לא יפחת מסכום השווה ל-25% מהמאזן. לאלה התווספה דרישה לפיה פרוטרום לא תבצע כל שעבוד על נכסיה ללא קבלת הסכמה מהמלווים (למעט כמה חריגים שנקבעו בהסכמים), וכן הסדרת תנאי חלוקת הדיבידנדים. פרוטרום תהיה ראשית לשלם לבעלי המניות דיבידנד בהיקף של עד ל-50% מהרווח השנתי (הקבוע בדוחות הכספיים), ועד 50% מייתרת העודפים שנצברו על פי מאזן פרוטרום לשנת 2011.

 

אנזימוטק מוגדרת כחברת ביומד אך יש בה מאפיינים של חברת תעשייה מתקדמת - חברת תזונה הממוקדת בבריאות. החברה נוסדה ב־1998 כחממה טכנולוגית. בשנים האחרונות עוסקת אנזימוטק בפיתוח וייצור של תוספי מזון ומרכיבים תזונתיים מבוססי ליפידים (שומנים) לשימוש בשני מגזרי הפעילות שלה - תזונה ופארמה. בבסיס הטכנולוגיה שלה עומדת הנדסת ליפידים באמצעות שימוש באנזימים כדי לייצר תוספי מזון.

 

 

אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום צילום: סיון פרג'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x