$
בורסת ת"א

גונן אוסישקין נבחר לתפקיד מנכ"ל אל על

אוסישקין, טייס קרב, כיהן בשנה האחרונה כסמנכ"ל הסחר של החברה - ולפני כן כממונה על האסטרטגיה. הוא יחליף את דוד מימון שהודיע בחודש נובמבר על פרישתו מהתפקיד

תומר הדר 10:1008.01.18

אל על בחרה מנכ"ל: סמנ"ל הסחר גונן אוסישקין יהיה המנכ"ל הבא של חברת התעופה הישראלית - והוא יחליף את דוד מימון שהודיע בחודש נובמבר האחרון על פרישתו מהתפקידעל בחירתו הצפויה של אוסישקין דיווח "כלכליסט" בשבוע שעבר.  

 

על פי הודעת החברה, אוסישקין יחל לכהן בתפקידו בשבועות הקרובים, לאחר תקופת חפיפה עם מימון (שכיהן כ-4 שנים כמנכ"ל אל על). טרם נקבעו מועד תחילת הכהונה וכן תנאי העסקתו של מר אוסישקין כמנכ"ל החברה.

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אוסישקין, טייס קרב, נבחר על ידי דירקטוריון החברה לאחר שהועדף על ידי ועדת האיתור שהוקמה לצורך מציאת מחליף למימון. הוא גבר על שני מועמדים אחרים שהגיעו לשלבים הסופיים: יהודית גריסארו סמנכ"לית קשרי לקוחות של החברה, ואורי סירקיס מנכ"ל חברת ישראייר שבסופו של דבר לא הגיש מועמדות לתפקיד. סירקיס צפוי לכהן כמנכ"ל החברה הממוזגת סאן דור ישראייר.

 

אוסישקין שהצטרף לאל על ב־2004, מקורב לבעל המניות פיני גינזבורג המחזיק 8% מהחברה. עם כניסתו לחברה שימש כקצין ראשון בצי מטוסי ה־747, לאחר מכן כיהן כעשר שנים בתפקידים ניהוליים שונים, מתוכם שמונה שנים בחטיבת מסחר וקשרים תעופתיים.

 

ב־2014 מונה אוסישקין לממונה על האסטרטגיה, תכנון וארגון והוביל את עסקת ההצטיידות הגדולה של החברה ברכישת מטוסי הדרימליינר. לתפקיד סמנכ"ל הסחר מונה לפני שנה בחודש דצמבר 2016.

 

מנציגות טייסי אל על נמסר: "אנחנו מברכים על מינוי גונן אוסישקין למנכ"ל אל על. המינוי מגיע בדיוק בשעה הנכונה: אל על נמצאת בתקופה מאתגרת ובשוק תחרותי, ואנו מקווים שכמי שצמח מתוך המערכת ונמצא בחברה עוד משנת 2004, יוסיף גונן מניסיונו הרב ויוכל להוביל את אל על לצמיחה. בימים אלה מתנהל תהליך גישור בין נציגות הטייסים לחברה ואנו מקווים כי גונן, אשר כיהן בשורה של תפקידים בכירים, יתרום לפתיחת דף חדש ביחסי העבודה אשר יבטיח את שגשוג החברה".  

גונן אוסישקין, המנכ"ל הנכנס של אל על גונן אוסישקין, המנכ"ל הנכנס של אל על צילום: סיון פרג'

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x