שווקי חו"ל

מנכ"ל חדש לפריגו: איש הפארמה הגרמני אווה רורהוף

חצי שנה לאחר הודעת הפרישה של המנכ"ל הקודם הנדריקסון מודיעה היום חברת התרופות על המינוי החדש. רורהוף כיהן ב-7 השנים האחרונות כמנכ"ל חברת התרופות הגרמנית Gerresheimer

מיקי גרינפלד ודרור רייך 08:5508.01.18

מנכ"ל חדש לפריגו: חברת התרופות מודיעה הבוקר על מינויו של אווה רורהוף (Uwe Röhrhoff) לתפקיד המנכ"ל החדש שלה. מינויו של רורהוף, שיצורף גם לדירקטוריון החברה, ייכנס לתוקף כבר בשבוע הבא, ב-15 בינואר.  

רורהוף (65) כיהן בתפקידו האחרון כמנכ"ל חברת התרופות והמכשור הרפואי הגרמנית Gerresheimer, תפקיד אותו מילא במשך 7 שנים, החל מ-2010, לאחר קריירה של 25 שנה בחברה שאליה הצטרף בשנת 1991.

 

על פי הודעת פריגו, Gerresheimer סיימה את 2016 עם מכירות של 1.4 מיליארד יורו. במהלך שנותיו של רורהוף בחברה טרם כהונתו כמנכ"ל הוא היה אחראי בין היתר על הקמת הפעילות בצפון אמריקה.

 

החברה הגרמנית נסחרת בפרנקפורט בשווי של 2.3 מיליארד יורו (כ-9.5 מיליארד שקל), ורשמה ב-5 השנים האחרונות עלייה כוללת של 80% בשווי השוק שלה. בסך הכול בתקופתו כמנכ"ל היא הניבה לבעלי המניות תשואה של כ-225%.

 

המנכ"ל היוצא של פריגו ג'ון הנדריקסון שהודיע בחודש יוני על פרישתו מהתפקיד, יכהן עד חודש מרץ כמנכ"ל משותף עם רורהוף לצורך חפיפה. הנדריקסון עובד בפריגו מאז 1989, ורק באפריל 2016 החליף את המנכ"ל האגדי שלה, ג'ו פאפא שכיהן כמנכ"ל החברה במשך 10 שנים רצופות - ועזב לטובת תפקיד מנכ"ל וליאנט.

 

יו"ר פריגו לאורי בלארס (Laurie Brlas) אמר על המינוי כי "רורהוף מביא לחברה רקורד מוכח של מצוינות, ניסיון בהתרחבות אסטרטגית וניהול בתחומי האספקה של מוצרי בריאות. הוא זוכה לכבוד רב בתפקידו כמנכ"ל מצליח ובעל ניסיון".  

  

מנכ"ל פריגו הנכנס אווה רורהוף Uwe Röhrhoff מנכ"ל פריגו הנכנס אווה רורהוף Uwe Röhrhoff צילום: ויקיפדיה

 

פריגו היא החברה השלישית בגדולה בבורסה של ת"א, עם שווי שוק של למעלה מ-44 מיליארד שקל. מינוי המנכ"ל מגיע לאחר ירידה של 5% בערך מניית החברה ב-2017, וירידה חדה של 43% ב-2016 כחלק מגל הלחצים על מניות הפארמה בארה"ב - ממנו סבלו גם מיילן וטבע.

 

פריגו נמצאת בלחץ מצד בעלת מניות אקטיביסטית - חברת ההשקעות סטארבורד (Starboard) המחזיקה 4.6% ממניות החברה, שדורשת מפריגו להתמקד בעסקי הליבה שלה. לשיטת הקרן, ערך השוק של פריגו אמור היה להיות גבוה בהרבה, והערכת החסר של החברה נובעת מכך שהנהלת החברה גרמה לפגיעה בביטחון המשקיעים.

 

פריגו מכרה באוגוסט אשתקד את כימאגיס לקרן SK קפיטל פרטנרס מניו יורק ב-110 מיליון דולר. חברת כימאגיס מרמת חובב היא יצרנית חומרי גלם לתרופות. פריגו דיווחה ברבעון האחרון (השלישי של 2017) על הכנסות של 1.2 מיליארד דולר מול רווח נקי של כ-200 מיליון דולר.

 

בחודש יוני האחרון חוקרים פדרלים ביצעו חיפוש במשרדי פריגו, במסגרת חקירת חשד לתיאום מחירים בענף התרופות הגנריות. לפני כשנתיים וחצי עמד מחיר מניית פריגו על יותר מ־200 דולר, בעקבות הצעת רכש של מיילן, אך הנהלת פריגו דאז הצליחה לשכנע את מחזיקי המניות לסרב לה. היום מניית החברה נסחרת בוול סטריט ברמה של 91 דולר בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x