$
שווקי חו"ל

הקרן של פיטר ת'יל השקיעה 20 מיליון דולר בביטקוין - ורשמה רווח עצום

על פי דיווח של וול סטריט ג'ורנל, קרן פאונדרס של ת'יל - מייסד פייפאל ואחד האנשים המוכרים בעמק הסיליקון - הודיעה לאחרונה למשקיעים כי ההשקעה הניבה רווח של מאות מיליוני דולרים

שירות כלכליסט 15:0003.01.18

אחד השמות הגדולים בעמק הסיליקון מבצע הימור ענק על ביטקוין: קרן ההון סיכון פאונדרס (Founders Fund) של פיטר ת'יל, ביצעה השקעות של עשרות מיליוני דולרים על המטבע הדיגיטלי. כך מדווח היום (ד') "הוול סטריט ג'ורנל", המתבסס על אנשים המעורים בנושא.  

ההשקעה פוזרה על פני כמה מהקרנות שמנהלת החברה, כולל קרן שהחלה להשקיע רק באמצע השנה שעברה ושהפכה את הביטקוין לאחת ההשקעות הראשונות שלה.

 

ת'יל ידוע כמי שמשקיע בטרנדים בשלבים מוקדמים - ומוכר בין היתר כמי שנכנס להשקעה בפייסבוק בשלב ראשוני. הוא אף נמנה על קבוצת המייסדים של שירות התשלומים המקוון פייפאל. הוא עלה לכותרות בשנה שעברה כשהביע תמיכה פומבית בדונלד טראמפ, ואף מונה לשמש במועצת יועצי הטכנולוגיה של הנשיא.

 

בינתיים נראה שההשקעה בביטקוין מצדיקה את עצמה - הקרן רכשה מטבעות בשווי של 20-15 מיליון דולר, ולפי הודעה שהועברה למשקיעים, שוויה כעת עומד על סכום של מאות מיליוני דולרים, הודות לזינוק בשווי המטבע בשנה האחרונה.

 

בתחילת 2017 נסחר הביטקויון בשווי של 1,000 דולר והוא סיים את השנה בשווי הקרוב ל-20 אלף דולר, על רקע ספקולציות גוברות מצד משקיעים פרטיים ומוסדיים. עם זאת, מעטים מהמשקיעים הנחשבים "מיינסטרים" רכשו כמויות גדולות של ביטקוין, בשל חשש מהתפתחות בועתית של המסחר במטבע.

 

קרן ההון סיכון של ת'יל נחשבת לאחת המצליחות בעמק הסיליקון. היא מנהלת נכסים בשווי של מעל 3 מיליארד דולר ומשקיעה  ביותר מ-100 חברות, בהן פייסבוק, Airbnb, וספייס X. בין השקעותיה האחרונות גם  פוליצ'יין קפיטל (Polychain Capital), שמזרימה כספים לחברות בלוקצ'יין.

 

לפי מקורבים, ת'יל החליט להשקיע בביטקוין לאחר שהתייעץ בנושא עם שותפים נוספים בקרן. באוקטובר הוא כינה את המטבע הדיגיטלי "כריזמטי". "אני אמנם סקפטי בנוגע לרובם, אך חושב שאנשים ממעיטים בהערכת הביטקוין, מכיוון שהוא כמו סוג של עתודה של כסף", אמר בכנס בסעודיה. "אם הביטקוין יהפוך למקבילה הדיגיטלית של הזהב, יהיה לו פוטנציאל רב".

 

 

 

פיטר ת'יל פיטר ת'יל צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x