בורסת ת"א

הסתיים הסכסוך במפעל טבע בירושלים: מספר המפוטרים ברבעון הראשון נחתך בחצי

החברה, ועד העובדים וההסתדרות הלאומית הגיעו להסכמות על מפעל הטבליות של טבע בבירה: מספר המפוטרים ברבעון הראשון צומצם מ-220 ל-100, ויתר 450 העובדים יפוטרו כמתוכנן בסוף 2019. כלל העובדים יזכו למענקים ולסדנאות הכשרה מקצועית

דרור רייך 19:3502.01.18

טבעהגיעה להסכמות עם עובדיה בבירה: מרבית עובדי החברה באתר שבירושלים יסיימו את עבודתם בעוד כשנתיים - ויזכו לחבילת מענקים. העובדים המפוטרים יקבלו שירותי הכשרה והשמה, על מנת לאפשר להם מעבר חלק למקום עבודה חלופי מיד עם סגירת האתר בסוף 2019. כך הודיעו הערב (ג') בדיווח משותף חברת טבע, ועד עובדי מפעל הטבליות בירושלים וההסתדרות הלאומית. 

בהודעה נאמר כי בתום משא ומתן, נחתם הסכם בין טבע לבין ההסתדרות הלאומית והוועד במפעל טבע טבליות בירושלים, שבמסגרתו הגיעו הצדדים להסכמות מלאות על אופן סגירת המפעל בסוף שנת 2019. ההסכם מביא לסיום מיידי של סכסוך העבודה במפעל הטבליות וחזרה מסודרת לעבודה.

 

במו"מ נקבע צמצום כי היקף גל הפיטורים הראשון, שיצא לפועל ברבעון הראשון של 2018, יצומצם: במקום פיטורים של 220 מתוך 550 עובדי מפעל הטבליות שתוכנן במקור להתבצע במועד זה - יפוטרו 100 עובדים בלבד. כל יתר עובדי המפעל יפוטרו בדצמבר 2019 כמתוכנן (בעניין זה לא חל כל שינוי).

 

 כמו כן, פורסמה תוכנית המענקים לעובדים שיפוטרו, בסבב הראשון או בעוד שנתיים. מדובר בחבילות שייקבעו בהתאם לוותק העובד ולסיכויי ההשתלבות בשוק התעסוקה, לצד ליווי הכולל ייעוץ, סדנאות והכשרות מקצועיות. יצוין, כי ההסכם איננו נוגע למפעל המשאבים בירושלים המונה 250 עובדים.

 

נראה כי לפחות בשלב זה העובדים מסרבים להאמין כי המפעל ייסגר: "מפעל טבע טבליות ימשיך להתקיים לפחות שנתיים נוספות, ואנו בטוחים כי בעזרת ה' הוא ימשיך גם מעבר לכך", אמר איציק בן סימון, יו"ר וועד העובדים במפעל טבע טבליות בירושלים. "כולי תקווה כי המפעל יישאר בכל זאת לעבוד גם בשנת 2020 ויותר", אמר ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית עם חתימת ההסכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x