שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דפדפן עליבבא שמאיים על הכרום - עם ניצחון בשוק הענק של הודו

רק 30% מתושבי הודו משתמשים באינטרנט, ושיעור הצמיחה בפעילות צפוי להיות מהגבוהים בעולם: 51% מגולשי המובייל במדינה בשנה שחלפה השתמשו בדפדפן UC של ענקית האינטרנט הסינית, מול 30% משתמשים בכרום

שירות כלכליסט 18:4202.01.18

דפדפן המובייל של עליבאבא שכמעט אינו מוכר במערב רושם הצלחה גדולה בשווקים המתעוררים באסיה, עם פופולאריות גבוהה מהותית מדפדפן הכרום המתחרה של גוגל - ורושם יתרון חשוב בשוק הצומח הבא של משתמשי האינטרנט.  

מאות מיליוני משתמשים בהודו, אינדונזיה ומדינות נוספות, המשתלבים בשנים האחרונות בפעילות אונליין במובייל, בוחרים בדפדפן UC של ענקית האינטרנט הסינית - רבים מהם מנמקים את העדפתם בכךך שה-UC פועל טוב יותר במכשירים המיושנים יחסית שלהם, מבוססי טכנולוגיה של "דורות" קודמים. כך מדווח היום הוול סטריט ג'ורנל.

 

השוק הענק של הודו הוא אולי המשמעותי ביותר מבחינה זו, לנוכח הצמיחה העתידית הגבוהה הצפויה במספר משתמשי האינטרנט במדינה. נכון להיום רק 30% מתוך 1.3 מיליארד תושבי הודו משתמשים ברשת. באינדונזיה שיעור המשתתפים עומד על 25%, מתוך 260 מיליון תושבים.

 

לדפדפן UC של עליבאבא יש כיום 430 מיליון משתמשים ברחבי העולם. בשנה האחרונה הוא שימש 51% מהגולשים במובייל בהודו, כאשר שיעור המשתמשים בדפדפן כרום עמד ב-2017 על 30%. באינדונזיה הנתונים שיקפו גם כן פער מהותי – 41% מגולשי המובייל במדינה השתמשו ב-UC, בהשוואה ל-32% שהעדיפו את הכרום. הנתונים מתבססים על ממצאי חברת המחקר סטארקאונטר (StatCounter).

 

על פי נתוני גוגל, לדפדפן כרום יש יותר ממיליארד משתמשים ברחבי העולם. מנתוני סטארקאונטר עולה כי אלפבית מחזיקה בנתח שוק גלובאלי של 47% מהמשתמשים, לעומת נתח של 16% המוחזק על ידי UC של עליבאבא.

 

שיעור המשתמשים האמריקאים בדפדפן המובייל כרום עומד על 39%, במקום השני אחרי דפדפן ספארי של אפל, עם נתח של 52% בשוק זה. רק 1% מהאמריקאים עושה שימוש בדפדפן UC בסמארפונים שלהם.  

 

דפדפן כרום דפדפן כרום צילום: TheNextWeb

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x