$
בורסת ת"א

דרמה בגבעות עולם: משרד האנרגיה מאיים לבטל את זכויות הנפט של השותפות

לאחר שאזהרה קודמת ודרישה להגשת מסמכים ותוכניות פיתוח לא נענתה, החליט הממונה מטעם משרד האנרגיה להציג איום מפורש: "דורש הגשת המסמכים תוך 60 - אי מילוי ההוראות עלול להסתיים בביטול הזכוית"

ליאור גוטמן 16:0226.12.17

המדינה מאיימת להפקיע את זכויות הנפט של גבעות עולם: השותפות המפיקה נפט מקידוחי מגד 5 סמוך לראש העין, מדווחת היום (ג') על קבלת אזהרה חמורה מצד הממונה על הנפט במשרד האנרגיה, לפיה אם לא יוגשו לו תוכניות עבודה חדשות לפיתוח הנכס תוך 60 יום, בכוונתו לבטל את כלל זכויות הנפט שבידי השותפות.  

הודעת הממונה נשלחה לגבעות עולם אתמול בלילה והשורה התחתונה שלה ברורה: משרד האנרגיה עשוי לקחת מגבעות עולם את מאגר הנפט הנוכחי שהיא מפעילה, כמו גם מאגרים אחרים שבשלבי פיתוח, אם דרישותיו לא יתקבלו בתוך עד חודשיים.

 

הודעת הממונה הועברה לשותפות בהמשך לאזהרה מוקדמת קודמת. בנובמבר האחרון הועברה הודעת התראה מצד משרד האנרגיה לגבעות עולם, שבה נטען בין היתר כי הצהרות השותפות בענייני הפיתוח לא מיושמות. בהודעה זו דרש הממונה לקבל שורה של מסמכים, וציין כי הוא שוקל לנקוט צעדים חריפים נגד השותפות.

 

בהודעה שיצאה היום מגבעות לבורסה נאמר שבין המסמכים והתוכניות שמשרד האנרגיה לא קיבל, על אף דרישתו המוקדמת: תכנית פיתוח לכלל שטח החזקה, הצגת צוות מקצועי בעל ניסיון בין לאומי בפיתוח שדות נפט, ותכנית מימון מפורטת. עוד נדרשה השותפות להמציא יכולת כלכלית ותכנון סטטוטורי מול מוסדות התכנון.

 

לאחר שדרישת הממונה לקבלת המסמכים על ה-15 בדצמבר לא נענתה, הגיעה ההודעה של אתמול, שכללה התראה אחרונה: "הממונה דורש מהשותפות להגיש את כל המסמכים בתוך 60 - אי מילוי הוראות אלה עלול להסתיים בביטול זכויות הנפט". נאמר בהודעה.  

 

רק השבוע דווח שחברת שפיר הנדסה הגדילה השקעה בגבעות עולם ועד לאחזקה של קרוב ל25% מהחברה. בהעדר יכולות כלכליות עצמאיות של גבעות עולם לא מן הנמנע ששפיר תהיה זו שתתפעל את החברה ואת נכסי הנפט בפועל, זאת לאחר שיפוי כזה או אחר שיוחלט מול הבעלים הנוכחיים.

 

 

  

הגדילה השקעה בגבעות עולם ועד לאחזקה של קרוב ל25% מהחברה. בהעדר יכולות כלכליות עצמאיות של גבעות עולם לא מן הנמנע ששפיר תהיה זו שתתפעל את החברה ואת נכסי הנפט בפועל, זאת לאחר שיפוי כזה או אחר שיוחלט מול הבעלים הנוכחיים.

  

אתר מגד 5 אתר מגד 5 צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x