$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ורמוס וברכה ינסו להכות את שוקי העולם עם קרן רביעית

אחרי שהקימו שלוש קרנות שמתמחות בהשקעה במניות של חברות ישראליות, רועי ורמוס ושלומי ברכה יוצאים לגיוס קרן נוספת – global equity long – עם מטרה שאפתנית במיוחד: להכות את ביצועי מדד MSCI שעוקב אחרי מניות מכל העולם

רחלי בינדמן 06:5226.12.17

רועי ורמוס ושלומי ברכה לא עוצרים. חודשיים אחרי הפרסום ב"כלכליסט" שהשניים מגייסים קרן גידור שלישית, כעת נודע כי קרן גידור רביעית שלהם החלה לפעול החודש ולגייס כספים. הקרן – global equity long – תתמקד בהשקעה במניות גלובליות במטרה להכות את מדד MSCI All Countries. ולא מדובר במשימה פשוטה. בחמש השנים האחרונות עלה מדד זה ב־51%, כאשר 21% נוספו לו רק בשנה האחרונה.

 

שתי הקרנות הראשונות שהקימו ורמוס וברכה – נוקד אופרטיוניטי ונוקד אקוויטי – נסגרו לכניסת משקיעים חדשים לאחר שהתקרבו לרף מיליארד השקלים כל אחת, זאת כדי שלא לפגוע בגמישות ההשקעות שלהן בישראל שנחשבת לשוק קטן. אולם מכיוון שהקרן החדשה תשקיע בשווקים גלובליים, לא אמורה להיות תקרה לגיוס שהיא מקיימת. תיק ההשקעות של הקרן החדשה יהיה מורכב ממניות של חברות בינוניות ומניות ערך שנבחרות על בסיס ניתוח כמותי. מנהל הקרן הוא אילן רוקח, ממנהלי ההשקעות הוותיקים והמוערכים בשוק שעבד שנים כמנהל בחברת הקרנות של פסגות, עוד בתקופה שוורמוס ניהל את בית ההשקעות.

 

 

שלומי ברכה שלומי ברכה צילום: נמרוד גליקמן

 

קרן נוקד לונג שהושקה באוקטובר מתמקדת בעיקר במניות סחירות של חברות ישראליות קטנות הנסחרות בתל אביב וכן כאלה שנסחרות בחו"ל.

 

ורמוס וברכה מנהלים, כאמור, גם שתי קרנות ותיקות – נוקד אופרטיוניטי המתמחה באג"ח קונצרניות ונוקד אקוויטי המתמחה במניות בישראל – המנהלות ביחד כ־2 מיליארד שקל. בנוקד גוזרים מפעילותן של קרנות אלה דמי ניהול שוטפים של 40 מיליון שקל בשנה ודמי הצלחה של 20% על התשואה.

 

 

מאז תחילת פעילותה לפני שנה וחצי הניבה נוקד אקוויטי 31%, כאשר במהלך 2017 היא הציגה תשואה של 15%. מי ששותף לניהול הקרן הוא שי יצחקי, לשעבר מנהל כספי העמיתים של חברת הביטוח הפניקס שמושקעת גם היא בנוקד, הן בנוסטרו והן בכספי העמיתים. חרף הצלחתן של הקרנות הקיימות שמתרכזות בעיקר בהשקעות בחברות ישראליות, פעילים בשוק ההון תוהים אם הצוות של נוקד יצליח לשחזר את ההצלחה גם בקרן החדשה שמתיימרת להכות את ביצועי המדדים בחו"ל.

 

ורמוס הקים את נוקד לפני כשלוש שנים לאחר שעננת פרשת הרצת הני"ע בפסגות, על ידי הברוקרים דוד אדרי ושי בן דוד, הוסרה מעל לראשו - הפרקליטות החליטה לא להגיש כנגד ורמוס כתב אישום ולא להעמידו לדין בפרשה. ורמוס חבר אז לברכה, שהיה מנכ"ל חברת הגמל של פסגות, ויחד הם השיקו את שתי הקרנות הראשונות של נוקד. ההצלחה של נוקד אפשרה לה לגייס גם כסף ממוסדיים, בהם הפניקס וקרן ההשתלמות של המורים והגננות, דבר חריג בתעשיית קרנות הגידור שדמי הניהול שלהן גבוהים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x