$
בורסת ת"א

שפיר הנדסה רוכשת נתח נוסף של 13% בגבעות עולם

החברה שבשליטת האחים שפירא הודיעה על מימוש האופציה שניתנה לה בחודש אוגוסט, כאשר רכשה נתח ראשון של 10% בשותף הכללי של גבעות; שפיר תשלם 2 מיליון דולר עבור הקצאת המניות ותקבל אופציה להגדלת האחזקה בשנה הקרובה

מיקי גרינפלד 09:0625.12.17

שפיר הנדסה מרחיבה את מעורבותה בתחום חיפושי הנפט: לאחר שרכשה בחודש אוגוסט 10% מגבעות עולם - השותף הכללי בשותפות גבעות עולם חיפושי נפט - רוכשת החברה 13.3% נוספים. התמורה בעסקה תעמוד על 2 מיליון דולר.  

בכך מממשת למעשה קבוצת שפיר שבשליטת האחרים שפירא (כ-70%) את אופציית הרכש שניתנה לה בעסקה של אוגוסט, במסגרתה ניתנה לה אפשרות להרחיב את ההשקעה בעד 15% למשך שישה חודשים, החל מה-1 בדצמבר. בעסקה הנוכחית קיבלה שפיר אופציית רכש חדשה, לרכישת מניות של החברה לפי שווי של 25 מיליון דולר ועד ל-50% מהמניות. החברה תוכל לממש את האופציה בכל שלב בשנה הקרובה, אך לא יאוחר מה-31 בדצמבר 2018.

 

שפיר הנדסה מתמחה בבנייה ופיתוח תשתיות, והיא נסחרת בת"א בשווי שוק של 4.77 מיליארד שקל - לאחר עלייה של 70% שנרשמה במנייה מתחילת 2017. את הרבעון השלישי של השנה סיימה שפיר עם הכנסות של 922.5 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל, ועלייה חדה ברווח התפעולי והנקי ל-156 ול-106 מיליון שקל בהתאמה (מול 111 ו-62.8 מיליון שקל בהתאמה ברבעון המקביל).

 

העניין הראשוני של שפיר  בתחום חיפושי הנפט והגז דווח במרץ השנה, לאחר שהודיעה על רכישת מסמכי משרד האנרגיה בהליך המכרזי לרישיון חיפוש ב-24 בלוקים, גודל כל אחד מהם כ־400 קמ"ר. מהלך זה לא הניב בסופו של דבר רכישת רישיון.

 

במסגרת ההסכמות על הרכישה הנוכחית שונו במקצת התנאים שנקבעו בעסקה של אוגוסט על שינויים בדירקטוריון במקרה של מימוש אופציית הרכש. על פי ההסכמות החדשות, דירקטוריון השותף הכללי ימנה שמונה חברים, מהם שלושה דירקטורים בלתי תלויים, שייבחרו בהסכמה של כל בעלי המניות - בהיעדר הסכמה, שפיר הנדסה תבחר שני דירקטורים בלתי תלויים ושאר בעלי המניות יבחרו את השלישי; שני דירקטורים חיצוניים; שלושה דירקטורים רגילים, שניים מהם ימונו על ידי שפיר ואחד מהשניים יכהן כיו"ר הדירקטוריון. במקרה של שוויון קולות בהצבעה קולו של היו"ר יחשב לשני קולות.  

 

 

 

מימין: הראל וישראל שפירא, מבעלי השליטה בשפיר הנדסה מימין: הראל וישראל שפירא, מבעלי השליטה בשפיר הנדסה צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x