$
בורסת ת"א

בקשה לייצוגית נגד פועלים אי.בי.אי: "הסתירו את הקשר עם ליפא ועמית"

משקיע פרטי הגיש בקשה לאישור תביעה בסכום של 55 מיליון שקל - בעקבות סיום שיתוף הפעולה בין חברת החיתום למייסדי הנפקות הנדל"ן האמריקאיות: "החברה הסתירה גורמי סיכון מהותיים ביחס למקור ההכנסות הרווחי ביותר שלה"

אורן פרוינד 14:4624.12.17

בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת החיתום פועלים אי.בי.אי: המשקיע הפרטי אמוץ חורב הגיש היום (א') לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לאישור תביעה על סכום של 55 מיליון שקל, בטענה שחברת החיתום הסתירה את הקשר שלה עם יועצי ההנפקות רפי ליפא וגל עמית. ליפא ועמית היו אחראים על גיוסי החוב של החברה עם חברות הנדל"ן האמריקאיות.  

הבקשה הוגשה היום (א') באמצעות עו"ד שלומי מושקוביץ' ממשרד מושקוביץ סטיס ועו"ד נתי פולינגר ממשרד פולינגר ויקמן כהן. היא מסתמכת על חוות דעת שכתב רו"ח ניסים ניניו.

 

הבקשה מגיעה  לפתחו של בית המשפט לאחר הדרמה שהתרחשה בענף החיתום בישראל באוגוסט האחרון, כאשר חברת ויקטורי של רפי ליפא וגל עמית, המייסדים של ההנפקות הנדל"ן האמריקאיות בישראל, הודיעו על סיום שיתוף הפעולה עם חברת פועלים אי.בי.אי.

 

מנכ"ל החברה ארז גולדשמידט עזב גם הוא את פועלים אי.בי.אי והקים ביחד עם ליפא ועמית את חברת החיתום החדשה אוריון. סיום הקשר של ליפא ועמית עם פועלים אי.בי.אי וההצטרפות של גולדשמידט לחברה החדשה פתח מהלך של חילופי תפקידים בכל חברות החיתום בישראל. במקביל הוא גרר ירידה של עשרות אחוזים בשווי מניית פועלים אי.בי.אי בבורסה.

 

לטענת המשקיע הפרטי שהגיש את הבקשה, פועלים אי.בי.אי הסתירה את הקשר שלה עם ליפא ועמית ואת רמת החשיבות שלו לפעילות החברה. כך נכתב בבקשה: "כפי שהתגלה למשקיעים בחודש אוגוסט, החברה הסתירה במשך תקופה ארוכה גורמי סיכון מהותיים ביותר ביחס למקור ההכנסות הרווחי ביותר שלה וביום בהיר אחד הודיעה כי מקור זה נגדע באבחת חרב".

 

עוד נכתב: "למרבה הצער, החברה לא גילתה למשקיעים בדוחותיה על כל אחת מעובדות אלה אשר יש בהן לשנות מהקצה לקצה את התמונה בנוגע לפעילות מרכזית ביותר של החברה". התובע טוען לנזק של 55 מיליון שקל שנגרם לבעלי המניות.  

 

מפועלים אי.בי.אי נמסר בתגובה: "פועלים אי.בי.אי היא חברת החיתום המובילה בישראל, אשר פועלת בשקיפות מלאה ומגישה את דיווחיה כדין. תמוה שהבקשה לתביעה עוד לא התקבלה במשרדנו אבל כן נשלחה לכלי התקשורת. כשנקבל את הבקשה נגיב בהתאם".

מימין: גל עמית ורפי ליפא מימין: גל עמית ורפי ליפא צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x