$
בורסת ת"א

משאבי טבע משנה שמה ל'בלוקצ'יין כרייה' - רוכשת את מלוא מניותיה של בקבון

החברה הישראלית שבשליטת רועי סבג הודיעה על שינוי מתווה העסקה עם חברת חוות השרתים לכריית מטבעות דיגיטלים - תרכוש 100% מבקבון הקנדית

רעות שפיגלמן 18:2419.12.17

חברת משאבי טבע תרכוש את מלוא האחזקות של החברה הקנדית המפעילה חוות שרתים לכריית מטבעות דיגיטאליים - זאת בניגוד לדיווח הקודם שפרסמה על רכישת נתח של 75%. כך מודיעה היום החברה בדיווח לבורסה.  

הרחבת היקף העסקה תידרש לתמורה גבוהה יותר, באמצעות מניות משאבי טבע שיועברו למוכרים. במסגרת המהלך שינתה משאבי טבע את שמה ל'בלוקצ'יין כרייה'. החברה הישראלית שבשליטת רועי סבג דיווחה בתחילת החודש כי היא מעוניינת ליצוק לשלד שלה פעילות מטבעות דיגיאטליים, באמצעות רכישת מניותיה של החברה הקנדית בקבון (Backbone). החברה הנרכשת מפעילה חוות שרתים המספקים כוח מחשוב לכרייה של 4 מטבעות ביטקוין וביטקוין קאש, את'ריום ולייטקוין.

 

בהתאם למתווה העסקה המעודכן, הרכישה תתבצע בשני שלבים: תחילה תרכוש משאבי טבע 60.7% ממניות בקבון כנגד הקצאה של 40.4 מיליון מניות. בשלב השני תציע לרכוש את המניות המוחזקות על ידי יתר בעלי המניות של קבלון (39.3% מהמניות) כנגד הקצאה של עד 26.6 מיליון מניות. בסך הכול תקצה החברה הישראלית מעל 66 מיליון ממניותיה - המתווה הקודם כלל הקצאה של 50 מיליון מניות.

 

לחברה הקנדית 4 חוות פעילות בקוויבק שבקנדה והיא עתידה לפתוח 2 חוות נוספות בינואר 2018 - חוות אלה נמצאות כעת בשלבי הקמה. מדובר בחוות המטבעות המוצפנים והמבוזרים הגדולות ביותר בצפון אמריקה ומהגדולות בעולם במונחי אנרגיה. החוות עושות שימוש באנרגיה מתחדשת ונקייה.

 

 

רועי סבג רועי סבג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x