$
המלצות 2018

המלצות 2018

מאמינים בטכנולוגיה, נאמנים לנדל"ן: המלצות הבינלאומי ל-2018

לאחר הצלחה גדולה עם פרוטרום ואכזבה עם דלק בהמלצות 2017, הבנק הבינלאומי חוזר לפרויקט של "כלכליסט" עם העדפה בולטת למניות טכנולוגיה - וסימפטיה למניית נדל"ן בודדה

שיר רייטר 10:4422.12.17

פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" ממשיך עם המלצות הבנק הבינלאומי לשנת 2018. המניות שעליהן המליץ הבנק בשנה שעברה הניבו תשואה ממוצעת של 14.5%, כשבלטו לחיוב פרוטרום שקפצה ב-58.6% בשנת 2017, ורמי לוי שהוסיפה 22.1% לערכה באותה תקופה. הבחירה בקבוצת דלק, שנפלה ב-31.6%, העיבה על התוצאה הסופית.

 

שתי המניות הנוספות שנכללו בהמלצות הבנק בשנה שעברה, נשארו ברשימה גם השנה: קבוצת עזריאלי, שעלתה בשנה האחרונה ב-14.9%, ואורמת טכנולוגיה שרשמה תשואה שנתית של 8.3%.

 

להמלצות לאומי לחצו כאן

להמלצות אלטשולר שחם לחצו כאן

להמלצות אלומות לחצו כאן

 

את המלצות הבינלאומי לשנת 2018 הרכיב דן אליס, מנהל תחום מחקר ואנליזה בבנק, שמגלה אופטימיות ביחס לחברות טכנולוגיות וממליץ על ארבע מהן. המניה היחידה ברשימה שמשתייכת לסקטור אחר היא של קבוצת הנדל"ן המניב עזריאלי.

 

מניות מומלצות ל-2018:

 

מטריקס. תשואה ב-2017: 41.7%

חברת ה-IT המובילה בארץ, הנהנית מיתרון לגודל וממגוון רחב של לקוחות. להערכתנו, מטריקס צפויה לזכות בשנים הקרובות במכרזים גדולים, בעיקר במגזר הציבורי והפיננסי. וכן תמשיך להרחיב את פעילותה ברחבי העולם, בדגש על ארה"ב - בה רשמה החברה ברבעון השלישי צמיחה של למעלה מ-20% - ובאירופה, כשוק משני. אופק חיובי נוסף טמון בכניסה לתחומי טכנולוגיה חמים, כגון סייבר ומובייל.

 

אלביט מערכות. תשואה ב-2017: 21.9%

כמובילה עולמית העוסקת בטכנולוגיות מתקדמות עבור הסקטור הביטחוני, אלביט מגדילה בהתמדה את צבר ההזמנות שהגיע לשיא של קרוב ל-8 מיליארד דולר. צבר זה מבטיח המשך צמיחה ארוכת טווח, על רקע גידול מתמשך בתקציבי הביטחון ברחבי העולם. התרחבות נוספת עשויה להתרחש בתרחיש שבו תזכה החברה לבסוף במכרז לרכישת תע"ש. או אז, תהנה אלביט ממעמד על בשוק הביטחוני המקומי, ותגביר את כושר המיקוח שלה. בנוסף, אלביט מתמקדת כיום בתהליך של התייעלות וסינרגיה פנימית.

 

כלי שיט בלתי מאויש בפיתוח אלביט מערכות כלי שיט בלתי מאויש בפיתוח אלביט מערכות צילום: אלביט מערכות

 

 

אורמת טכנולוגיות. תשואה ב-2017: 8.3%

אורמת פועלת בתחום האנרגיה החלופית, בעיקר הגיאותרמית, בסביבה רגולטורית תומכת ששואפת לייצור נקי יותר של חשמל. החברה ממשיכה להציג שיעורי צמיחה נאים של חטיבת החשמל, מגדילה כושר ייצור ומיישמת אופטימיזציה של פרוייקטים קיימים, כשהיא נוגעת בכל שרשרת הערך של ייצור החשמל. השותפות האסטרטגית עם חברת Orix היפנית תאפשר גישה לשווקים חדשים באסיה הפסיפית ולמקורות מימון זולים יותר.

 

טאואר. תשואה ב-2017: 62.9%

יצרנית השבבים המצויה כיום בעמדה של מובילות, הציגה בתשעת החודשים הראשונים של השנה גידול דו ספרתי בהכנסות, לכמיליארד דולר, וזינוק מרשים ברווח התפעולי. הדבר הביא לעלייה חדה של כ-60% במחיר המנייה מתחילת 2017. תוצאות מרשימות אלה צפויות להימשך גם ב-2018 לאור הביקושים החזקים המאפיינים את הענף, מנועי הצמיחה בפעילות בסין, הביקוש החזק לשבבים בתחום הרכב, העלאת תחזיות החברה וקופת מזומנים דשנה המוכנה לרכישות נוספות כחלק מהאסטרטגיה המוצלחת שלה.

 

עזריאלי. תשואה ב-2017: 14.9%

עזריאלי היא החברה הגדולה בתחום הנדל"ן המניב בישראל, וככזו היא חולשת על פורטפוליו איכותי של נכסים הכולל בין היתר 17 קניונים הממוקמים באזורי ביקוש ובעלי שיעור תפוסה גבוה של כ-97%. החברה הציגה בתשעת החודשים הראשונים של 2017 עלייה של כ-6% ב-NOI. להערכתנו, תוצאות החברה ימשיכו להינות מתמיכה של הריבית הנמוכה ומהמשך הגידול בצריכה הפרטית. כמו כן, לנוכח עוצמת נכסיה, היא ערוכה באופן מיטבי להתמודדות מול האיום הטמון במגמה הגוברת של המסחר המקוון

 

מגדלי עזריאלי בתל אביב מגדלי עזריאלי בתל אביב

 

 

אג"ח מומלצות ל-2018:

 

חשמל אג"ח 26, מח"מ 4.17 תשואה 1.49% לא צמוד

אג"ח במח"מ בינוני, מח"מ המהווה להערכתנו פשרה נכונה בתקופה בה התשואות נמוכות והריבית צפויה להתחיל לטפס בעקבות המגמה בארה"ב. לאג"ח גב חזק בדמות חברת החשמל לישראל, חברה המצויה בבעלות ממשלתית (99%) כך שסיכון האשראי נמוך מאוד, ובהתאם - דירוג האג"ח גבוה. האג"ח נסחרת כיום במרווח בשיעור של כ-0.8% מעל תשואת אג"ח ממשלתית.

 

אלוני חץ אג"ח 9 מח"מ 5.4 תשואה 2.2% לא צמוד

אג"ח של חברת הנדל"ן המניב אלוני חץ המתאפיינת בנכסים איכותיים, תזרים חזק וסיכון אשראי נמוך ובהתאם מדורגת גבוה. מנגד, מדובר באג"ח במח"מ בינוני - ארוך (פדיון סופי בחודש פברואר 2027), אשר גורר חשיפה מוגברת לסיכון הריבית. עם זאת, הוא מעניק תמורה בתשואת האג"ח, שנסחרת כיום במרווח בשיעור של כ-1.15% מעל תשואת אג"ח ממשלתית.

 

רכבת ישראל אג"ח ב' מח"מ 1.42 תשואה 0.28% לא צמוד

לשונאי הסיכון שבינינו, אג"ח זו עשויה להתאים. המנפיקה הינה מונופול בעל גב ממשלתי ולכן דירוג האשראי גבוה מאוד, האיגרת קצרצרה (פדיון סופי לקראת סוף שנת 2020) ולכן הנזק במקרה של עליית ריבית מפתיעה הוא מוגבל. היא צמודה למדד המחירים לצרכן, ולכן גם האינפלציה (אם תהיה) היא לא חיה מפחידה, והיא מעניקה מרווח בשיעור של כ-0.5% מעל תשואת אג"ח ממשלתית מקבילה.

 

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ערן גרנות

 

 

קיי.בי.אס אג"ח 1, מח"מ 2.9 תשואה 2.83% לא צמוד

טרנד הנפקות החוב של חברות נדל"ן זרות בת"א הוא כבר לא בגדר חידוש, ולהערכתנו, חלק מהמנפיקות החזקות עשויות להתאים ללקוחות חובבי סיכון. קיי.בי.אס הינה השחקן החמישי בגודלו בעולם בתחום הנדל"ן למשרדים, כאשר כספי ההנפקה משמשים בקרן ריט שמנהלת החברה, המחזיקה ב-20 נכסים בארה"ב בשווי של כ-1.5 מיליארד דולר. ההנפקה קיבלה דירוג גבוה יחסית (AA-) והאג"ח שאינה ארוכה (פדיון בשנת 2023) נסחרת במרווח של כ-2.4% מעל תשואת אג"ח ממשלתית.

 

דלק קבוצה אג"ח 19, מח"מ 3.19 תשואה 1.64% צמוד למדד

אג"ח במח"מ קצר - בינוני של חברה מובילה - במונחים מקומיים - בתחום האנרגיה. נכון לימים אלה, דלק נהנית מתמלוגים שוטפים המתקבלים ממאגר "תמר", ולפי הצפי - בתחילת שנת 2020 יתחיל לזרום גז ממאגר "לווייתן". כתוצאה, סיכון האשראי הטמון בפעילות החברה צפוי לרדת משמעותית, כאשר האיגרת נסחרת במרווח של כ-2% מעל תשואת אג"ח ממשלתית. 

 

 

מאגר תמר מאגר תמר צילום: יח"צ

 

 

הרכב תיק השקעות מומלץ בסיכון ממוצע

 

בתיק סיכון ממוצע ההמלצה היא ששיעור החשיפה המנייתית יוגבל ל-24%, כאשר לפחות שני שלישים מחשיפה זו יופנו לשוקי חו"ל, בדגש על ארה"ב וגוש היורו. ניתן לתבל את התיק המנייתי באמצעות יצירת חשיפה לשווקים נוספים בעלי פרופיל סיכוי/סיכון ספקולטיבי יותר, כגון דרום קוריאה והודו.

 

בחלק הסולידי אנו ממליצים על התמקדות באגרות חוב חזקות בדירוגים גבוהים, ועל מח"מ בינוני, המהווה להערכתנו פשרה נכונה בימים של תשואות נמוכות וצפי לעליית ריבית. כמו כן, אנו ממליצים על חלוקה שווה בין האפיק המדדי לשקלי.

 

הערכות לשנת 2018

 

מדד ת"א 35: פלוס 10%-8%

מדד S&P 500: פלוס 12%-10%

דולר: 3.7-3.6 שקלים

יורו: 1.5-1.2 דולר

 

לעורכי האנליזה אין עניין אישי בנושא. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x