$
המלצות 2018

המלצות 2018

בהלמן אלדובי בונים על הנדל"ן: ויתניה ואשטרום במניות, קבוצת לוזון באג"ח

בבית ההשקעות סבורים שיש לשים 10% מהכסף בנכסים אלטרנטיבים ומעריכים כי זה הזמן להשקיע בנאווי שאיבדה שליש משוויה ב-2017; פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" נמשך

פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" נמשך והיום תורו של בית ההשקעות הלמן אלדובי. לאחר שפספסו ב-3 מתוך 5 מניות עליהן המליצו בשנה שעברה, החליטו כלכלני מחלקת המחקר של הלמן לנטוש את המניות הישנות ולרפד את תיק ההשקעות ל-2018 במניות חדשות לגמרי.

 

בבית ההשקעות המליצו לפני שנה על מניות קנון ורמי לוי, שרשמו מתחילת ינואר תשואה חיובית נאה של 59% ו-21%, אך האמון שנתנו בטבע וספאנטק התברר כטעות: הראשונה איבדה השנה 54% מערכה, והשניה צללה ב-20%.

 

להמלצות אקסלנס לשנת 2018 לחצו כאן

להמלצות הבינלאומי לשנת 2018 לחצו כאן

להמלצות לאומי לשנת 2018 לחצו כאן

 

עתה, פותחים בבית ההשקעות דף חדש ובוחרים להמליץ על מניות של חברת האשראי החוץ בנקאי נאוי, חברות הנדל"ן ויתניה ואשטרום וחברת התוכנה סאפיינס. ההמלצות של האג"ח מתפרשות על מגוון סקטורים נרחב. בולטת: אג"ח של לוזון קבוצה.

מניות מומלצות לשנת 2018

 

נאוי. תשואה ב-2017: 30%-

חברת האשראי החוץ בנקאי של האחים נאוי עברה שנה מלאת תהפוכות. תיק האשראי הציג גידול מרשים וחצה לראשונה את רף שני מיליארד השקלים. גיוס האג"ח שבצעה השנה תרם לגיוון מקורות המימון של החברה ואף הובילו לעליית דירוג האשראי. לאחר שנה מלאת אכזבות עבור המשקיעים יתכן והשינוי צפוי להגיע כבר ברבעונים הקרובים. החברה חמושה בתיק אשראי צומח וירידה בעלויות המימון בשל מרווחי האג"ח הנמוכים כך שהשיפור בשורה התחתונה לא יבושש להערכתנו הגיע.

 

נפטא. תשואה ב-2017: 3%-

לאחר הירידות החדות במניות מאגר תמר במהלך שנת 2017 נוצרת להערכתנו הזדמנות להיחשף למאגר בהנחה נוספת. חברת הבת ישראמקו צפויה להציג תזרים משמעותי בשנים הקרובות עד להגעתה לרף ההחזר שמכניס לפעולה את היטל שישנסקי ואלו עשויים בתורם לסייע בצמצום הדיסקאונט. יתר על כן, הקבוצה מצויה בהליך ארגון מחדש עם הצעה למיזוג הקומות העליונות – יואל ואקויטל. החברה שתיווצר מעל צפויה להיות גדולה וסחירה יותר כך שנפטא תחזיק כתלות במבנה העסקה הסופי מנייה סחירה וחזקה יותר או שווה ערך במזומן במקום אחזקתה במניות יואל כיום. השילוב של נכס בסיס איכותי (גם אם קיימות ספקות בנוגע למבנה התחרות בשוק הגז בעתיד) דיסקאונט על השווי הכלכלי וארגון מבנה הקבוצה מייצרים נקודת כניסה מעניינת לנפטא כיום.

 

אסדת קידוח אסדת קידוח צילום: ליאור גוטמן

 

קבוצת אשטרום. תשואה ב-2017: 47%+

הממשלה מדווחת חדשות לבקרים על תכוניות חדשות להשקעה בתשתיות. אל אלו מצטרפים המהלכים הגדולים של מעבר צה"ל דרומה ותוכניות החומש שאושרו הן ברכבת ישראל והן בנתיבי ישראל. אל תקופה מלאת הזדמנויות זאת נכנסת קבוצת אשטרום עם שיא בצבר ההזמנות במגזר התשתיות בישראל. אפסייד נוסף יכול להגיע מהחוזים הגדולים בהם זכתה הקבוצה בחו"ל ובהם צפויה עלייה בהיקפי הביצוע ברבעונים הקרובים. במהלך 2018 אנו צפויים לראות את הפרויקט המשמעותי של החברה בבלגרד פועל באופן מלא. ההיקף הגדול של הפרויקטים אשר בדרכם לשוק בשנים הקרובות הופכים את הבחירה בקבוצת אשטרום למעניינת עבור שנת 2018.

 

ויתניה. תשואה ב-2017: 15%+

החברה ממשיכה להתרכז בנכסי נדל"ן מניב בישראל בעיקר בתחום המשרדים הנמצאים באזורי ביקוש, לאחר שהשנה מכרה את מרבית הדירות למגורים בבעלותה בפולין. החברה עומלת בימים אלו בפעילות ייזום ענפה, שאת פירותיה אנו צפויים לראות מבשילים כבר בתקופה הקרובה. הנכסים החדשים צפויים להוות תרומה משמעותית לפעילות החברה, כלומר תוספת משמעותית על ההכנסות התפעוליות נטו הקיימות בחברה.

 

 מתחם ויתניה - תל אביב מתחם ויתניה - תל אביב צילום: באדיבות ויתניה

 

סאפיינס. תשואה ב-2017: 26%-

ספקית פתרונות התוכנה העולמית שעשתה כברת דרך יוצאת דופן בשנים האחרונות ידעה להתאים את עצמה לדרישות הרגולטוריות של ענף הביטוח העולמי וניצלה את מגמת המעבר ממערכות ה-Legacy למערכות של ספקים חיצוניים על ידי מגוון רב של פתרונות תוכנה. הרכישה האחרונה, StoneRiver, כבר שולבה במלואה וצפויה לחזק את אחיזתה הגיאוגרפית בארה"ב שמהווה יעד משמעותי לחברה.

 

אג"ח מומלצות לשנת 2018

 

אינטרנט זהב, אג"ח סדרה ד'. תשואה לפדיון: 4.75% מח"מ: 2.89 שנים דירוג: A3.

החברה הינה בעלת השליטה בחברת בי קומיוניקיישנס שהינה בעלת השליטה בבזק. השווי ההוגן של נכסי החברה מסתכם בכמיליארד שקל, כנגד חוב פיננסי, נטו המשקף יחס LTV של כ-60%. העודף הנכסי משמש "כרית ביטחון" כתלות באיתנותה הפיננסית של חברת בזק. למרות שלחברה תלות בקבלת דיבידנדים מחברת הבת בי קומיוניקיישנס, אשר חלוקתם מותנית בקיומה של יתרת רווחים ראויה לחלוקה, ביכולת החברה לממש מניות בי קומיוניקיישנס לצורך שיפור נזילותה במידה ותידרש לכך.

 

לכל ההמלצות בפרויקט "המלצות 2018" לחץ כאן

 

לוזון קבוצה, אג"ח סדרה ו'.תשואה לפדיון: 3.61% מח"מ: 1.20 שנים דירוג: Baa2.

למרות שיחסי המינוף של החברה עדיין ברמה גבוהה (פעילותה של דורי בניה עדיין), נכסיה העיקריים של החברה, פרט לפעילותה הנדל"ן למגורים ("סולו"), הינן האחזקות ברונסון הפולנית ובדוראד, כאשר הראשונה הינה תזרימית ומחלקת דיבידנדים והשנייה תזרימית וצפויה להחזיר את מלוא ההשקעה והלוואות הבעלים. יכולת החברה לפרוע את כלל התחייבויותיה העתידיות נסמכת על מחזור חוב במידה ומהלך שכזה לא יצלח, לחברה קיימת האפשרות למימוש נכסים כאמור.

 

עמוס לוזון עמוס לוזון צילום: ראובן שוורץ

 

חלל תקשורת, אג"ח סדרה ט'. תשואה לפדיון: 3.97% מח"מ: 1.26 שנים דירוג: N.R.

החברה עוסקת במתן שרותי תקשורת לוויינית באמצעות לווייני התקשורת אשר בבעלותה, ובאמצעות לוויין נוסף, אשר נמצא בבעלות חברת 'Asia'. בפעילות החברה קיימת חשיבות רבה לקיומו של צבר הזמנות ארוך, שיעור ניצול, כושר ייצור ובסיס לקוחות. העלות השולית הנובעת מהגדלת היקף הכנסות החברה נמוכה. לפיכך, לאחת שיגור הלוויין והפעלתו המסחרית, תוצאות הפעילות מושפעות בעיקר מחתימה על חוזים וניצול מרבי של קיבולת הלוויין. צבר ההזמנות של החברה, נכון לרבעון השלישי, ויתרות המזומנים הקיימות בחברה תומך ביכולת החברה לפרוע את התחייבויותיה בשנתיים הקרובות.  

 

צמח המרמן, אג"ח סדרה ד'. תשואה לפדיון: 2.69% מח"מ: 1.58 דירוג: Baa1

לחברה גמישות פיננסית טובה הנשענת על יתרות מזומנים גבוהות, פרויקטים עתידיים בעלי עודפים גבוהים ואחוזי מכירות גבוהים ברוב הפרויקטים הקיימים. לאור זאת, אנו מעריכים כי החברה תוכל לשרת את החוב ללא קשיים מיוחדים.

 

אלדן תחבורה, אג"ח סדרה א'. תשואה לפדיון: 2.50% מח"מ: 1.67 דירוג: Baa1

החברה הינה אחת משלוש החברות הגדולות ופעילותה מאופיינת ביתרונות לגודל, ניסיון רב שנים, פיזור ונאמנות לקוחות ומותג מוכר. הפרופיל הפיננסי שלה מתאפיין ברמות מינוף גבוהות ויחסים פיננסים נמוכים ביחס לענף, אשר מתבטאים בין היתר, בדירוג הנמוך שלה לעומת המתחרות. פער זה בא לידי ביטוי בתשואה הגלומה באג"ח, המפצה, לדעתנו על הסיכון היחסי במח"מ הנוכחי. בנוסף, לחברה גמישות פיננסית הנסמכת בעיקר על סחירות ואיכות נכס הבסיס ויכולתה לתת שעבודים חזקים ביחסי LTV גבוהים המאפשרים נגישות טובה למקורות מימון.

 

מגרש אלדן מגרש אלדן צילום: רונן טופלברג

 

תיק מומלץ לשנת 2018

35% מניות

10% נכסים אלטרנטיבים (נדל"ן ופרייבט אקוויטי)

25% אגח ממשלתי

30% קונצרני

 

הערכות לשנת 2018

דולר - 3.65

יורו -  4.4

ת"א 35 - יתחזק ב-10%

דאו ג'ונס - יעלה ב-5%

בטל שלח
    לכל התגובות
    x