$
המלצות 2018

המלצות 2018

נדל"ן, שבבים ודיור מוגן: ההמלצות של אקסלנס לשנה החדשה

כל המלצות המניות של בית ההשקעות הניבו תשואה חיובית בשנה שעברה - במיוחד דיסקונט ואינרום. מה הם בחרו השנה? פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" ממשיך

פרויקט ההמלצות של כלכליסט נמשך היום עם ההמלצות של אקסלנס לשנת 2017. בשנה שעברה המלצות המניות של בית ההשקעות הניבו כולן תשואה חיובית - וברוב המקרים אף דו ספרתית. מיילן בלטה בתשואה הנמוכה ביותר של 0.5%, ההמלצה על שיכון ובינוי הניבה תשואה של 4.5%, ההמלצה על עזריאלי סיפקה למשקיעים תשואה של 11.2%, כאשר דיסקונט בלטה לטובה עם קפיצה של 23.6% ואינרום המריאה ב-36%.

 

להמלצות הבינלאומי לחצו כאן
להמלצות לאומי לחצו כאן
להמלצות אלטשולר שחם לחצו כאן

 

השנה החליטו כלכלני מחלקת המחקר, בראשותו של גיל מוסבי, ללכת על מניות "אקזוטיות" במגוון רחב של תחומים "לא מסורתיים" כמו תחנות דלק בארה"ב, נדל"ן בברלין, דיור מוגן ואיתור כלי רכב גנובים.

 

מניות מומלצות לשנת 2018

 

ארקו. תשואה ב-2017: 13%

החברה הבת התפעולית, GPM, נחשבת כיום לאחת משש/שבע השחקניות הגדולות בענף הפעלת אתרים של חנויות נוחות ומכירת דלקים בארה"ב. העלייה בנתח השוק היא תוצאה של מסע רכישות אגרסיבי. במבט קדימה, המבנה הענפי המבוזר והיתרונות לשחקנים גדולים ואיתנים מאפשרים המשך צמיחה חוץ אורגנית, הגידול בפעילות מוביל לחיזוק המותג ויכולת ההוצאה לפועל של עסקאות חדשות מעלה את הסבירות להמשך ביצוע עסקאות נוספות לתוך 2018. הנפקה של תת פעילות בארה"ב צפויה להציף ערך נוסף לבעלי המניות של ארקו.

 

איידיאו גרופ. תשואה ב-2017: 56%

חברת האחזקות השולטת ב-ADP עדיין בעיצומו שלמאבק שליטה שטרם הוכרע. החברה הבת, ADP, חברה ציבורית שנחרת בבורסת פרנקפורט, מחזיקה כיום בפורטפוליו של מעל 20 אלפי יח"ד להשכרה למגורים בברלין בשווי כולל של כ- 2.8 מיליארדי יורו, גידול של מעל 20% ביחס לסוף 2016. החברה ממשיכה בחיזוק המותג כשחקן פרימיום בשוק המגורים להשכרה בברלין עם יעד של 30 אלפי יח"ד עד 2020. הפוטנציאל הוא שכ"ד הגלום בתיק הקיים לעומת שכ"ד בשוק החופשי: ע"פ נתוני החברה, 6.37 יורו למ"ר לעומת 9.11 יורו, פוטנציאל צמיחה של מעל 40%.

 
ברלין ברלין צילום: נמרוד ארלוק

 

מגדלי הים התיכון. תשואה ב-2017: 29%

בחברה השנייה בגודלה בתחום ענף בתי הדיור המוגן, ענף שמתאפיין בעודפי ביקוש משמעותיים לאור העלייה בתוחלת החיים ובמצב הסוציו-אקונומי ומודעות צרכנית, ומאידך בהיצע מוגבל בשל מחסור בהיצע קרקעות עם תב"ע להקמת בתי דיור מוגן ובשל הידע הספציפי הנדרש להפעלת בתים מסוג זה. החברה הציגה תוצאות מצוינות ב-2017, נשענות על התקדמות באכלוס ובהנבה מהפרויקטים בגני תקוה ובירושלים בד בבד עם עלייה בהיקף התשלומים השוטף של הדיירים. מגדלי התיכון נסחרת בשווי הגבוה בכ- 25% ביחס להונה העצמי, אך נתון זה מוטה כלפי מעלה בשל העובדה כי לחברה עתודות מס בהיקף של מאות מליוני שקלים שבסבירות נמוכה לא ימומשו, ההתחייבויות לדיירים רשומות בערכן הנומינלי למרות שתחלופת הדיירים היא לא מיידית ופרוסה על פני כ-10 שנים, ובנוסף למרות ירידה בשיעורי היוון הנכסים, הם עדיין גבוהים.

 

טאואר. תשואה ב-2017: 61%

טאואר הנה חברת Foundry, המספקת שירותי ייצור עבור חברות שבבים אחרות שאינן בעלות כושר ייצור. בשלוש השנים האחרונות, החברה הציגה התקדמות מרשימה כאשר לאחרונה הנהלת טאואר הציגה מודל יעד ארוך טווח, אשר אינו מוגדר בזמן והינו כפוף להגדלת קיבולת הייצור של החברה. להערכתנו, השגת היעדים תגיע, בין היתר, מהגדלת כושר הייצור במפעלים קיימים, כולל הרכישות האחרונות, וכן באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים בסין ורכישות אסטרטגיות ו/או JV בתחום החיישנים.

 

ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר

 

פוינטר. תשואה ב-2017: 140%

בשנים האחרונות, החברה מציגה גידול משמעותי בתוצאותיה על רקע יישום אסטרטגיית צמיחה, המשלבת בין רכישת אסטרטגיות וצמיחה פנימית. החברה צפויה ליהנות מסינרגיה משמעותית ב- 2018 כתוצאה משילוב הפעילות של Cielo Telecom הברזילאית שנרכשה במהלך השנה וצפויה להתחיל להניב את פירותיה, בד בבד הטמעה וחיסכון התייעלותי. כמו כן, היא תמשיך לצמוח, על רקע הרכישות האחרונות שביצעה בברזיל ובדרום אפריקה, לצד מגוון המוצרים הרחב שהיא מציעה ומודל ההכנסות משירותי ניהול משאבים ניידים (MRM), המספק לה הכנסות גבוהות ומתמשכות על בסיס מנוי חודשי במודל SaaS.

 

אגרות חוב מומלצות לשנת 2018

 

דסק"ש סידרה 6, דירוג BBB, מחמ 3.66, תשואה 1.95% (צמוד מדד)

שנת 2017 מהווה שנת תפנית לחברה בעיקר על רקע המשך שיפור בביצועיים התפעוליים בשופרסל וחידוש חלוקת דיבידנד, וכן התייצבות בתוצאות התפעוליות בשוק התקשורת בשילוב עם בסיס מנויים גדול בתחום הטלוויזיה (סלקום). גמישותה הפיננסית של דסק"ש התחזקה בעקבות שיפור ניכר ביכולתה למחזר חוב לצד פורטפוליו חופשי משעבוד, כאשר הסיכון העיקרי למחזיקי האג"ח הוא חלוקת דיבידנד לחברת האם אידיבי פיתוח.

 

פטרוכימיים סידרה 8, לא מדורג, מחמ 3.45, תשואה 5.35%, עם שיעבוד (שקלי)

ההשקעה בסדרה מומלצת לאור העובדה שמדובר בבטוחה חזקה - מניות בז"ן שמחזיקה בבית הזיקוק הגדול בישראל. בז"ן הציגה תוצאות תפעוליות טובות במהלך השנה החולפת, על רקע עלייה במרווח הזיקוק וקצירת פירות היקף השיפוצים ופרויקט המיד"ן שביצעה החברה בשנים האחרונות. מניית בז"ן תמשיך להציג תוצאות טובות גם במהלך 2018 אך במידה ותהיה תנודתיות מסוימת בביצועי המניה, שיעור יחס חוב (LTV) חזק מאפשר לעמוד בתנודתיות במידה ותהיה כזו.

 

אדמה סידרה 2, דירוג AA-, מחמ 8.86, תשואה 2.33% (צמוד מדד)

לחברה פרופיל פיננסי חזק הכולל רמת מינוף נמוכה ויחסי כיסוי טובים. היקף החוב הפיננסי ברוטו מסתכם לכ-1.4 מיליארד דולר (כ 83% ממנו למחזיקי אג"ח) כאשר במקביל לחברה יתרת נזילות של כ-552 מיליון דולר והיא מייצרת כל שנה EBITDA של כ-600-650 מיליון דולר. החוב הפיננסי ברוטו ל CAP עומד על כ- 43% ויחס חוב פיננסי ברוטו ל-EBITDA עומד על 2.2 שנים בלבד. להערכתנו סדרה זו בולטת לחיוב כאשר אג"ח בדירוג AA- ובמח"מ ארוך נסחרות כיום בתשואה נמוכות משמעותית מאדמה 2.

 

דמרי סידרה 6, דרוג A, מחמ 2.88, תשואה 2.02% (שקלי)

הפרויקטים של החברה מגלמים שיעור רווחיות של מעל 20%, שיעור גבוה ביחס ליזמיות נדל"ן למגורים, לאור בנק הקרקעות ההיסטורי של החברה שנרכש במחירים נמוכים. בנוסף, לחברה עתודות קרקע בישראל, ללא תב"ע ובתכנון, בהיקף מאזני (מחירי עלות) של מעל חצי מיליארד שקל (במחירי שוק גבוהים בהרבה).לחברה איתנות פיננסית גבוהה.

 

יגאל דמרי יגאל דמרי צילום: אוראל כהן

 

מויניאן סידרה 1, דירוג +A, מחמ 2.74, תשואה 2.83% (שקלי)

מצבת הנכסים האיכותית של החברה מגובה גם בחוזי שכירות (משרדים) ארוכי טווח כאשר הסביבה העסקית במנהטן בתחום המשרדים והמגורים משקפת מגמות חיוביות הנשענות על יציבות ורמת ביקוש גבוהה. מאז ההנפקה בת"א נכנסה חברץ הנדל"ן האמריקאית לתחום מימון השקעות הנדל"ן, נתון שמעיד על הגדלה של הסיכון הכולל של הפעילות אך עשוי להבטיח גם תשואה עודפת. החברה מציגה איתנות פיננסית גבוהה ביחס לחברות אמריקאיות בתחום הנדל"ן שגייסו חוב בישראל. כמו כן, לבעל השליטה טרק-רקורד עשיר בפעילות הנדל"ן בארה"ב, נתון שפועל בחיוב בבחינת הפרופיל העסקי של מוניאן.

 

 

תיק השקעות מומלץ לשנת 2018:

30% מניות – כאשר 45% מהן בחשיפה לחו"ל (במשקל יתר ליפן ואירופה) ו-55% בחשיפה לישראל.

50% אג"ח קונצרני – בדירוג ממוצע A

20% אג"ח ממשלתי – כאשר 70% ממנו שקלי ו-30% צמוד, במח"מ משוקלל ארוך.

הרכב תיק ההשקעות המומלץ נבנה על פי אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי של אקסלנס.

הכותבים הינם הכלכלן הראשי ומנהל מח' המחקר והאסטרטגיה באקסלנס בית השקעות. הנתונים מבוססים על דיווחים פומביים של החברה. הכתבה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לכותבים אין עניין אישי בנושא הכתבה. יחד עם זאת, חברות מקבוצת אקסלנס מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ני"ע ונכסים פיננסים המוזכרים בכתבה ו/או להעניק שירותים פיננסיים לחברות הנזכרות בכתבה. קבוצת אקסלנס הינה חלק מקבוצת דלק העוסקת, בין היתר, בעסקי הנפט והגז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x