$
המלצות 2018

המלצות 2018

סיעוד, אשראי חוץ-בנקאי ובד לא ארוג: ההמלצות של אלטשולר שחם לשנה החדשה

בשנה שעברה רשם בית ההשקעות הצלחה ענקית עם שפיר שקפצה ב-60%, אך זו התקזזה בהמלצה המאכזבת על כהן פיתוח. השנה הוא בחר להאמין באג"ח של חברות הנדל"ן המובילות ובמניית הבנק הגדול במדינה - הפועלים; פרויקט "המלצות 2018" של כלכליסט מעלה הילוך

פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" מעלה הילוך והיום תורו של בית ההשקעות אלטשולר שחם לפרסם את המלצתו. בשנה שעברה כלכלני מחלקת המחקר זיהו את הפונטציאל במניות שפיר שקפצה ב-60%, מגדלי התיכון שזינקה ב-28% ודיסקונט שעלתה ב-23%, אך פיספסו עם המלצה על כהן פיתוח שמחקה למשקיעים 20%. בתחום האג"ח פגעו הכלכלנים בכל אשר בחרו והשיגו תשואה ממוצעת של 6%. בלטו: עזריאלי אג"ח ג' שעלתה ב-4.9% ופז נפט אג"ח ו' שהתחזקה ב-7.4%.

 

להמלצות של אלטשולר שחם לשנת 2017 לחץ כאן

 

בתי ההשקעות והבנקים המובילים בישראל יציגו מדי יום עד סוף השנה האזרחית את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה.

 

המלצות של מחלקת המחקר של אלטשולר לקראת שנת 2018 כוללות בתוכן מניות של חברות אשראי חוץ בנקאי ובד לא ארוג, ואגרות חוב של חברות הנדל"ן המובילות. כמו כן, הכלכלנים מצביעים על כיוון ברור מאוד ליורו ולדולר.

 

מניות מומלצות לשנת 2018

 

נאוי. תשואה ב-2017: 29%-

החברה פועלת בתחום האשראי החוץ בנקאי ומציגה צמיחה משמעותית בהיקף הפעילות בשנים האחרונות כאשר תיק הלקוחות עומד כיום על כ-2 מיליארד שקל. ביחס לקצב הרווחיות הנוכחי, החברה נסחרת במכפיל רווח של כ-9, המייצג תמחור נוח בהשוואה לרמות המכפילים הקיימות בשוק כיום. 

 

בעלי השליטה בנאוי: מימין שאול ודורי נאוי בעלי השליטה בנאוי: מימין שאול ודורי נאוי צילום: עמית שעל

 

דנאל. תשואה ב-2017: 38%

חברת דנאל כ"א נמנית בין החברות המובילות בתחומי הסיעוד, משאבי אנוש והפעלת מסגרות לאנשים עם צרכים מיוחדים. החברה מציגה צמיחה עקבית בשלושת מגזרי הפעילות, שומרת על שיעורי רווחיות יציבים ומחלקת דיבידנד באופן קבוע. אנו מאמינים שנמשיך לראות מגמה חיובית גם במהלך השנה הקרובה.

 

וילאר. תשואה ב-2017: 14%

חברת אחזקות אשר הפעילויות המרכזיות שלה הינן ייזום והשכרת נדל"ן מניב בישראל בתחומי התעשייה והלוגיסטיקה, וכן מתן שירותי ארכיב – אחסון ואחזור מסמכים. פעילויות החברה מייצרות תזרים יציב וצומח ואנו מזהים תמחור אטרקטיבי ביחס לחברות מקבילות.

 

פועלים. תשואה ב-2017: 8%

מניית פועלים הציגה מתחילת השנה ביצועי חסר ביחס לסקטור, בעיקר על רקע התנהלות המו"מ עם הרשויות בארה"ב והחשש כי הקנסות יהיו בסופו של דבר גבוהים מהתחזית. מנגד, הבנק הציג לאורך השנה תוצאות טובות ויציבות, כאשר מהלכי ההתייעלות שביצע בשנים האחרונות באים לידי ביטוי. מניית הבנקמאופיינת בסיכון נמוך ומאפשרת תשואה נאה להון.אנו סבורים כי אחזקה במניות הבנק מהווה השקעה ראויה.

 

ספאנטק. תשואה ב-2017: 19%-

החברה מייצרת בד לא ארוג בטכנולוגיית איחוי באמצעות זרמי מים (Spunlace), בעיקר עבור תעשיית המגבונים, ומפעילה קווי ייצור בישראל ובארה"ב. שוק המגבונים צפוי להמשיך ולצמוח בקצבים גבוהים בשנים הקרובות, ויספק רוח גבית לצמיחת החברה. בנוסף, קו הייצור החדש בארה"ב צפוי להגיע לתפוקה מלאה מה שיתרום להכנסות וישפר את הרווחיות. למרות העלייה במחיר המניה בתקופה האחרונה אנו סבורים כי המחיר עדיין איננו משקף את מלוא הפוטנציאל של החברה.

 

מפעל הייצור של ספאנטק מפעל הייצור של ספאנטק

 

אגרות חוב מומלצות לשנת 2018

 

שפיר אג"ח א'. מח"מ- 4.02 תשואה ברוטו-1.68%

שפיר פועלת בתחום קבלנות ועבודות תשתית ובניה. החברה הינה אחת מהחברות הגדולות במשק בתחום זה. שפיר נהנית מפעילות לכל אורך שרשרת הערך החל משלב כריית המחצבים וכלה בהקמה ותפעול של פרויקטים, לכן אנו סבורים כי החברה נהנית מיציבות גבוהה ביחס לתחום פעילותה.

 

רוטשטיין אג"ח ה. מח"מ- 1.52 תשואה ברוטו-2.88%

חברת יזמות וביצוע נדל"ן למגורים שעיקר פעילותה בתחומי הפריפריה ומתמקדת בדירות למעמד הביניים. בזכות ניסיון ומוניטין החברה, אנו מאמינים בהצלחתה בשיווק הפרויקטים והתקדמותם.סדרת האג"ח הרלוונטית מגובה בשעבוד על חשבון עודפים של שני פרויקטים באור עקיבא ובכפר יונה הנמצאים בשלבי בניה מתקדמים ומשווקים בקצב משביע רצון בהתאם לצפי. סדרת האג"ח מקנה תשואה ראויה ביחס לרמת הסיכון הקיימת.

 

טבע אג"ח 4.1% 2046. מח"מ-15 תשואה ברוטו-5.63%

כולנו מכירים את טבע, חברת התרופות הישראלית שנמצאת כעת בסיטואציה מאתגרת. החברה התמנפה וביצעה רכישה משמעותית ולא טובה דבר אשר הוביל לירידה ברווחים ולצורך במימוש נכסים ובפיטורי עובדים. יחד עם זאת, אנו סבורים כי החברה תוכל לשרת את חובותיה גם אם תידרש לגיוס אקוויטי לצורך כך. לכן בתשואות הנוכחיות החוב נראה מעניין.

 

 

מפעל חברת טבע מפעל חברת טבע צילום: אי פי איי

 

עזריאלי אג"ח ג. מח"מ-4.84 תשואה ברוטו-0.78%

עזריאלי פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל בעיקר. בבעלות החברה נכסים משמעותיים ואיכותיים. החברה פועלת במינוף נמוך מאוד בהשוואה לחברות מקבילות בתחום, דבר אשר עושה את אגרות החוב שלה לבטוחות באופן יחסי להערכתנו. האג"ח מדורגת כמו בנקים ונותנת תשואה עודפת

 

סלע נדלן אג"ח ב. מח"מ-4.59 תשואה ברוטו-1.19%

סלע נדלן הינה קרן ריט הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל. לאחר צמיחה נאה בהיקף הנכסים בשנים האחרונות לחברה כיום כ -30 נכסים מניבים החברה כאשר התפוסה הממוצעת עומדת על כ- 95%. מתוקף מעמדה כקרן ריט החברה שומרת על רמת מינוף נמוכה ובהתאמה איגרות החוב הינן בטוחות יחסית ובעלות דירוג גבוה.

 

תיק השקעות מומלץ לשנת 2018 

35% מניות - 60% חו"ל 40% ישראל

65% סולידי - 40% צמוד, 50% נומינלי, 10% חו"ל

 

הערכות לשנת 2018

דולר : מינוס 2%

יורו: מינוס 4%

מדד דאו ג'ונס : 6%+

מדד ת"א 35 : 7%+

 

מחר: ההמלצות של לאומי שוקי הון

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x