$
מט"ח וסחורות

עוד שיא לביטקוין: חצה את הרף של 19 אלף דולר

לאחר שביממה האחרונה טיפס המטבע הווירטואלי מעל 18 אלף דולר, הוא עולה מדרגה נוספת בדרך לרף מדהים של 20 אלף דולר. אתמול פרסם רגולטור בכיר בבריטניה אזהרה לפיה מי שמשקיע בביטקוין עלול לאבד את כל כספו, זאת בהיעדר תמיכה מצד הממשלות והבנקים המרכזיים במטבע הווירטואלי

שירות כלכליסט 22:0316.12.17
אנדרו ביילי, יו"ר הרשות להתנהלות פיננסית (FCA) בבריטניה, הזהיר אתמול (ו') את המשקיעים מפני רכישת ביטקוין. "אם אתם מעוניינים להשקיע בביטקוין, תהיו מוכנים להפסיד את כל הכסף שלכם", אמר ביילי בראיון ל-BBC. עם זאת, המטבע הווירטואלי לא עוצר בדרכו למעלה ולאחר שביממה האחרונה טיפס מעל 18 אלף דולר הוא חצה לפני זמן קצר גם את הרף של 19 אלף דולר. 

 

 

לדברי ביילי, היעדר התמיכה מצד הממשלות והבנקים המרכזיים במטבע הווירטואלי הפופולארי בעולם, היא ההוכחה שהזרמת כספים לביטקוין אינה השקעה בטוחה. עוד הוסיף כי רכישת המטבע היא מקבילה להימורים ושנלווית לה אותה רמה של סיכונים.

 צילום: ALTCOINTODAY

 

האזהרה של ביילי מגיעה בעוד שווי הביטקוין ממשיך לזנק במהירות רבה. שווי השוק של המטבע הדיגיטלי עומד כעת על 300 מיליארד דולר - הגבוה ביותר מבין כל המטבעות הווירטואליים.

 

"כשמסתכלים על מה שקרה השנה, אני מרגיש צורך להזהיר, יש לנו ידע מועט על מה שמשפיע על מחיר הביטקוין", הדגיש ביילי.

 

עם זאת, ההתעניינות המוגברת מצד משקיעים מוסדיים הובילה לכך שהמטבע אומץ על ידי חלק מהבורסות. כך למשל, צפוי כאמור להיפתח המסחר בחוזים העתידיים על המטבע בבורסת CME, ומפעילת הבורסה הגרמנית שוקלת לנקוט במעד דומה.

 

 

 

ביילי מצטרף לשורה של מנהיגים בעולם הפיננסיים, שכבר הזהירו מפני הביטקוין, ביניהם ג'יימי דיימון, מנכ"ל בנק ג'יי.פי מורגן, שטען כי מדובר בהונאה שבסופו של דבר תתפוצץ, והמשקיע המיליארדר וורן באפט שקרא למשקיעים להתרחק מהמטבע בטענה שמדובר ב"חיזיון תעתועים".

 

יתרה מכך, המשקיע גרנט סבאטייר, שהפך למיליונר בזכות השקעה בביטקוין, פרסם בשבוע שעבר מאמר המזהיר מפני ההשקעה במטבע זה. בין היתר כתב כי אין אפשרות לחזות את ערכו של הביטקוין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x