$
שווקי חו"ל

דיסני קונה את רוב נכסי פוקס ב-52 מיליארד דולר

דיסני רוכשת במסגרת העסקה את אולפן הסרטים ואת חטיבות הפקות הטלוויזיה של מעצמת המדיה פוקס המאה ה-21; העסקה תותיר את פוקס רק עם נכסי החדשות והספורט שלה

שירות כלכליסט 14:3414.12.17

ענקית המדיה והבידור וולט דיסני קונה נתח משמעותי ממעצמת המדיה פוקס המאה ה-21 (21st Century Fox), בעסקה שצפויה לעצב מחדש את תעשיית המדיה ולסייע לדיסני להדוף את יריבים דיגיטיליים כמו נטפליקס.

העסקה, בשווי 52.4 מיליארד דולר, תשלב בין שתיים מהשחקניות הגדולות ביותר בהוליווד. במסגרתה תרכוש דיסני את אולפן הסרטים וחטיבות הפקות הטלוויזיה של החברה שבבעלות רופרט מרדוק.

 

דיסני ופוקס - מעכשיו חברת סרטים אחת ממוזגת דיסני ופוקס - מעכשיו חברת סרטים אחת ממוזגת

 

הדיווח הראשוני על המגעים בין שתי החברות התפרסם בתחילת נובמבר. העסקה תרחיב מהותית את ספריית התוכן הגדולה גם ככה של דיסני – שתזכה לתוספות מכובדות כמו סדרת אקס מן של מארוול ואוואטר של ג'יימס קמרון, שצפויים לצאת להם בקרוב סרטי המשך. התכנים האמורים ישרתו היטב גם את שירות הסטרימינג שדיסני מתכננת להשיק.

 

לפי דיווחים קודמים, העסקה כוללת בין היתר את ערוצי A&E , סטאר, נשיונל גיאוגרפיק, FX, והאחזקה בסקיי ובהולו. השלמת העסקה תותיר את פוקס רק עם נכסי החדשות והספורט שלה.

 

העסקה עם דיסני מייצגת מפנה ראוי לציון בקריירה של ענקית המדיה פוקס, בת היותר מ-80, המוכרת נכסים לאחר שבנתה אימפריית מדיה עצומה.

 

דיסני ספגה פגיעות בעודה נאבקת מול שירותי התוכן בסטרימינג שנגסו קשות בהכנסותיהן של ספקיות הכבלים הקונבנציונליות. בוב אייגר, שהיה אמור לפרוש, יישאר בתפקידו כמנכ"ל דיסני עד לסוף 2021.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x