• תפריט
בורסת ת"א

יצחק פטרבורג התפטר מטבע

פטרבורג כיהן כיו"ר טבע משנת 2015 - בפברואר 2017 מונה למנכ"ל זמני בעקבות התפטרותו של ארז ויגודמן. בחודש שעבר חזר לכהן בדירקטוריון בעקבות מינויו של המנכ"ל החדש קור שולץ

שירות כלכליסט 20:5712.12.17

יצחק פטרבורג, מי ששימש עד לאחרונה כממלא מקום מנכ"ל טבע ומילא בעבר את תפקיד יו"ר החברה, התפטר מדירקטוריון החברה.  

 

פרופסור פטרבורג כיהן כיו"ר דירקטוריון טבע מינואר 2015, אז החליף את היו"ר הקודם פיליפ פרוסט, בעל מניות בטבע, החליט שלא להעמיד את עצמו לבחירה לכהונה נוספת. הוא כיהן כחבר דירקטוריון טבע בשנים 2010-2009 ולאחר מכן כיהן בתפקידי ניהול בכירים בחברה.

 

בשנת 2012 מונה מחדש לדירקטוריון ושנתיים לאחר מכן כאמור לתפקיד היושב ראש. בחודש פברואר 2017 מונה למנכ"ל החברה בפועל עד למציאת מנכ"ל קבוע, בעקבות התפטרותו של ארז ויגודמן. מינויו של פטרבורג למנכ"ל חייב את פרישתו מתפקיד היו"ר - טבע הודיע אז על מינויו של סול בארר כיו"ר מועצת המנהלים החדש שלה. 

 

טבע עברה בשנה האחרונה טלטלות משמעותיות, ומקווה לצאת לדרך חדשה עם המנכ"ל קור שולץ, שהצטרף לטבע בתחילת נובמבר. לאחרונה הודיע שולץ על שינוי ארגוני מקיף בחברה ובשבועות האחרונים יצאה טבע בהודעה על התייעלות ופיטורי עובדים.

 

בסוף החודש שעבר דיווחה סוכנות בלומברג כי טבע אינה מתכוונת למכור את חטיבת האונקולוגיה והכאב האירופית שלה. אם אכן טבע תחת קור שולץ תבחר בדרך זו היא שבכך היא תהפוך את ההחלטה שקיבל פטרבורג בתפקידו כמנכ"ל בפועל.  

 

יצחק פטרבורג יצחק פטרבורג צילום: עמית שעל

 

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x