$
שווקי חו"ל

20 שנה לאחר שהושקה לראשונה - טבע משיקה גירסה גנרית לויאגרה

ענקית התרופות הודיעה על השקת גירסה גנרית לתרופה לטיפול באין אונות בגברים; טבע תשלם תמלוגים לפייזר, יצרנית התרופה המקורית, לאחר שהפרה את הפטנט שלה

דרור רייך 17:1611.12.17

אולי זו התרופה שחברת טבע חיפשה? טרם פתיחת המסחר בוול סטריט היום (ב') דיווחה ענקית התרופות על השקה גנרית בארה"ב של אחת התרופות המפורסמות בעולם – הויאגרה, לטיפול באין אונות בגברים.

עד היום הכדור הכחול המפורסם היה שייך בבלעדיות לחברת פייזר, שרשמה עליו פטנט ב-1996, והמכירות השנתיות שלו בארה"ב הסתכמו בכ-1.4 מיליארד דולר. כעת גם חברת הגנריקה הגדולה בעולם תבקש נתח מהשוק העצום. התרופה של טבע תיקרא sildenafil.

 

"השקת טבליות sildenafil של טבע מביאות אפשרות טיפול גנרי בר השגה לקרוב ל-18 מיליון אנשים בארה"ב המאובחנים עם אין אונות", אמר ברנדן או'גריידי, מנהל החטיבה המסחרית של טבע בצפון אמריקה. "הצוות שלנו קבע כעדיפות את ההבטחה שלמטופלים תהיה נגישות לתרופה זו, באמצעות ערוצים מסורתיים וחדשניים".

 

  צילום: facebook / tevapharm

 

 

תאריך שהיה ידוע לפני 4 שנים

 

התאריך להשקת הגרסא הגנרית של טבע לויאגרה היה ידוע למשקיעים כבר לפני ארבע שנים. בדצמבר 2013 הגיעו טבע ופייזר להסדר סביב הליך משפטי, לפיו טבע תהיה רשאית להשיק את המוצר, בכפוף לתשלום תמלוגים, בתאריך 11 בדצמבר 2017, או לפני כן בתנאים מסויימים. שאר תנאי ההסכם הינם חסויים.

 

בשנת 2011 קבע בית המשפט בארצות הברית כי טבע הפרה את הפטנט של פייזר על הויאגרה ולכן היא לא תוכל לשווק אותה בארצות הברית. ההסכם שנחתם ב-2013 פתר את המחלוקת בין החברות.

 

טבע השיקה את הגירסה גנרית לויאגרה באירופה כבר לפני מספר שנים, כיוון שבה אין עוד הגנה על תרופתה של פייזר. טבע מפיצה את הגירסה הגנרית באירופה במקביל לחברות נוספות כגון שטאדה, סאנדוז, אקטיבז, יומן וזנטיבה, כך שהכנסותיה מהתרופה באירופה מוגבלות בהיקפן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x