$
בורסת ת"א

פרטים חדשים על המיזוג של משאבי טבע הזניקו את המניה ב־47%

השלד הבורסאי ממשיך לתפוס גובה, לאחר שנודע כי משאבי טבע תרכוש 75% מהחברה הקנדית המחזיקה בחוות השרתים לכריית מטבעות וירטואליים

דרור רייך 08:1111.12.17

ללא פעילות ריאלית, וכשהיא מחזיקה באמתחתה רק משא ומתן למיזוג עם חברה קנדית שעוסקת בכריית מטבעות וירטואליים, מניית השלד הבורסאי משאבי טבע עלתה אתמול באחוזת בית ב־47.6%. המניה השלימה ראלי של כ־7,740% מתחילת השנה, לשווי שוק של 825 מיליון שקל.  

בכך מתמקם השלד שבשליטת רועי סבג (54%) במקום 127 מתוך 458 החברות הנסחרות בבורסה של תל אביב מבחינת שווי השוק. המשמעות היא שמשאבי טבע, שנסחרת נכון כיום רק במדדי היתר, שווה יותר מחברת הבנייה אזורים, מחברת התעופה אל על וכמעט כמו בית ההשקעות מיטב דש, שעד היום היה עושה השוק של המניה עקב המסחר הדליל בה.

 

אז מה גרם לזינוק אתמול? מעט יותר פרטים על העסקה הנרקמת של החברה עם החברה הפרטית הקנדית Backbone. לפי המתווה המתגבש, משאבי טבע תרכוש 75% ממניות של החברת הקנדית שפועלת תחת השם המסחרי Bitfarms.

 

ל־Bitfarms ארבע חוות שרתים בוויבק, המספקות כוח מחשוב לכרייה של חמישה מטבעות: ביטקוין, ביטקוין קאש, את'ריום, DASH ולייטקוין. היא עתידה לפתוח שתי חוות נוספות בינואר 2018, שנמצאות כעת בשלבי הקמה. מדובר בחוות המטבעות המוצפנים והמבוזרים הגדולות בצפון אמריקה ומהגדולות בעולם במונחי אנרגיה. החוות עושות שימוש באנרגיה מתחדשת ונקייה.

 

שווי העסקה עדיין לא נמסר, אבל לפי החברה במשך חודש של פעילות ייצרו ארבע חוות השרתים הכנסה של 3.9 מיליון דולר במטבעות מוצפנים ומבוזרים, בעלות תפעולית של 521 אלף דולר. הם כרו ב־30 יום 390 מטבעות ביטקוין, 319 מטבעות ביטקוין קאש, 147 מטבעות את'ריום, 1434 מטבעות לייטקוין ו־54 מטבעות DASH. מלבד סבג, המחזיקים הגדולים במניה הן שתי קרנות זרות: ולורס ואונטריו, עם כ־7.5% כל אחת.

 

 

רועי סבג רועי סבג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x