בורסת ת"א

לוקסנבורג מנסה לטרפד את הרכב הדירקטוריון באיי.די.או

יעקב לוקסנבורג נמצא במשא ומתן למכירת אחזקות המיעוט שלו בחברת הנדל"ן עם בעלות השליטה שיכון ובינוי, משפחת דיין וקרן אפולו. בינתיים הוא מפעיל לחץ על החברה, ומנסה להערים קשיים על בעלות השליטה

אורן פרוינד 07:4111.12.17

יעקב לוקסנבורג, שמחזיק ב־6% מהמניות של איי.די.או גרופ, מתחיל להערים קשיים על שתי בעלות המניות הגדולות בחברה - שיכון ובינוי וקרן אפולו ומשפחת דיין. בין הצדדים מתנהלים דיונים לגבי מכירה אפשרית של מניותיו של לוקסנבורג לשיכון ובינוי וקרן אפולו, כחלק מהסכם השליטה המתגבש בין האחרונות, שעד עתה לא נשאו פרי.

 

בינתיים מנסה לוקסי להפעיל על בעלות השליטה לחץ באמצעות טרפוד ניהול מהלך העסקים השוטף של החברה. לוקסנבורג הגיש לאחרונה מכתב לחברי הדירקטוריון של איי.די.או גרופ במטרה לסכל את המשך כהונתן של שתי הדירקטוריות החיצוניות מיכל מרום בריקמן ולימור בלדב.  

ביום שני הבא תתכנס אסיפת בעלי המניות של איי.די.או כדי להצביע על המשך כהונתן של בלדב ומרום בריקמן. במכתב שהוציא לוקסנבורג לדירקטוריון איי.די.או הוא כתב כי חברת לפידות שבשליטתו "מתנגדת לחידוש כהונתן של מרום בריקמן ובלדב כדירקטוריות חיצוניות ותומכת במינויים של משה ריינס ואלכס חפץ כדירקטורים חיצוניים".

 

לוקסנבורג הסביר את ההתנגדות בכך שלפידות סבורה כי הדירקטוריות החיצוניות כשלו במילוי תפקידן, וכי "הן פועלות תוך העדפת קידום האינטרסים של שיכון ובינוי על פני קידום האינטרסים של בעלי מניות המיעוט וטובת החברה". הוא הלין בנוסף על כך שנשללה האפשרות של איי.די.או גרופ למנות דירקטורים בחברה־הבת הגרמנית איי.די.או פרופרטיז.

 

 

 

המכתב הגיע כמה ימים לאחר מכתב נוסף ששלח לדירקטוריון של איי.די.או גרופ בטענה כי הסכם השליטה שנחתם בין קרן אפולו, משפחת דיין ושיכון ובינוי פוגע בבעלי מניות המיעוט.

 

במכתב ששלחה לפידות נכתב כי החברה "פנתה לדירקטוריון איי.די.או, כדי לקבל התייחסותו לחשש העולה מהסכם בעלי המניות באשר לטובת החברה, ואולם לאור התשובות העקרות והמתחמקות שנתקבלו מדירקטוריון החברה, עלה חששה של לפידות כי הדירקטוריון אינו מודע לחומרת ההשלכות של הסכם בעלי המניות על החברה, או אף גרוע מכך, מודע להן, ואינו ממלא את תפקידו בשמירת טובתה, אלא פועל תוך קידום האינטרסים של בעלת השליטה - שיכון ובינוי".

 

עוד נכתב כי "העובדה שהחברה ודירקטוריון החברה בחרו שלא להסתייג מההתחייבויות שהושתו עליה לטובת בעלת השליטה, ואף לא דיווחו על יישום או אי־יישום התחייבויות אלה, מחזקת את הרושם כי דירקטוריון החברה חדל מלפעול באופן עצמאי, ואינו ממלא כראוי את תפקידו, לרבות בקשר עם שמירת טובתה של החברה, ובפרט מביאה את לפידות לסבור כי הדירקטוריות החיצוניות אינן פועלות כנציגות בעלי המניות מהציבור בדירקטוריון החברה, אלא ככלי שרת בידי בעלי מניות השליטה בחברה. על כן, לפידות מתנגדת לחידוש הכהונה, ודורשת לפעול לכך שייבחרו דירקטורים חיצוניים לחברה שיקדמו את האינטרסים של החברה ובעלי המניות מן הציבור במקום הדירקטוריות החיצוניות המקדמות את האינטרסים של בעלת השליטה".

 

 

שיכון ובינוי ומשפחת דיין לא ששות להיענות לדרישות של לוקסנבורג. בינתיים, לוקסנבורג דיווח על עסקת בעלי עניין שלפיה הוא מעוניין להעביר חצי מהאחזקה העקיפה שלו בחברה שבידי לפידות חלץ (302 אלף מניות בשווי 22 מיליון שקל) לידי בעלת השליטה לפידות קפיטל, שמחזיקה ב־941 אלף מניות בשווי 68 מיליון שקל. לוקסנבורג לא סיפק הסבר לביצוע עסקת בעלי העניין.

 

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x