$
בורסת ת"א

הושלמה עסקת הנדסת התפלה: 167 מיליון דולר נכנסו לקופת כיל

כיל מכרה את חלקה בחברה ההנדסית לקבוצת משקיעים שכוללת את מנכ"ל הנדסת התפלה וכלל ביטוח - העסקה תניב לכיל רווח של 40 מיליון דולר שיירשם בדוחות הרבעון הרביעי

מיקי גרינפלד 09:4310.12.17

פעילותה של  כיל בתחום ההתפלה הגיעה לסופה: החברה שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר הודיעה הבוקר (א') על השלמת עסקת המכירה של  אחזקותיה (50%) בחברת הנדסת התפלה (IDE), שבה היתה שותפה בבעלות שווה עם קבוצת דלק. 

כיל מכרה את חלקה לשותפות מוגבלת שבה חברים מנכ"ל הנדסת התפלה אבשלום פלבר ולצידו כלל ביטוח וקרנות ההשתלמות של עוברי ההוראה בהסתדרות המורים. סכום התמורה נטו בעסקה עמד על 167 מיליון דולר והיא תניב לכיל רווח חשבונאי של כ-40 מיליון דולר שיירשם בדוחות הכספיים של הרבעון הרביעי (הנוכחי).

 

כיל הודיעה באפריל האחרון לראשונה כי היא מנהלת מו"מ מתקדם על העסקה ובחודש יוני יצאה מטעמה הודעה על חתימת הסכם מחייב. הסכום שתקבל כיל יצטרף להכנסה שתקבל החברה בעסקה גדולה נוספת עליה הכריזה בשבוע שעבר - מכירת עסקי בטיחות האש ותוספי השמן תמורת 1 מיליארד דולר (לקרן ההשקעות האמריקאית SK Capital).

 

הנדסת התפלה הוקמה ב־1964 כחברה ממשלתית והקימה מאז 400 פרויקטים ב־40 מדינות. החברה, שמעסיקה 380 עובדים, מחזיקה ב־75% משוק ההתפלה התרמית (הוצאת המלח מהמים באמצעות תהליך אידוי) בשווקים הנגישים לה, כלומר השווקים מחוץ למדינות ערב. כמות המים המותפלת בשווקים הנגישים היא 40% מהכמות המותפלת בעולם כולו.

  

IDE סיימה את 2016 עם רווח תפעולי זניח של מיליון דולר על הכנסות של 173 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי של 7 מיליון דולר על הכנסות דומות ב־2015. הכנסות מימון שרשמה בהיקף של 5 מיליון דולר אפשרו לה לסיים את 2016 ברווח נקי של 10 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 3 מיליון דולר ב־2015. החלטת כיל למכור את החברה צברה תאוצה במחצית הראשונה של 2017, בשל הירידה החדה בתזרים המזומנים שלה ורצונה לשמור על דירוג האשראי שלה.

 

 

אבשלום פלבר - המנכ"ל הפך לשותף אבשלום פלבר - המנכ"ל הפך לשותף צילום: סיון פרג'

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x