$
שווקי חו"ל

מטבעות ביטקוין בשווי של יותר מ-60 מיליון דולר נגנבו על ידי האקרים

הגניבה נעשתה באמצעות פריצה לאתר כריית הביטקוין נייסהאש;"אנו פועלים לאיתור הכמות החסרה, התקרית דווחה לרשויות אכיפת החוק"

שירות כלכליסט 18:1907.12.17

מטבעות ביטקוין בשווי של למעלה מ-60 מיליון דולר נגנבו על ידי האקרים, באמצעות התקפת סייבר על פלטפורמת כריית הביטקוין נייסהאש (NiceHash). משתמשים פרסמו אתמול (ד') דבר הפריצה בחשבונות רדיט וטוויטר. בתוך כך ממשיך המטבע הווירטואלי בזינוק שלו, והיום אף חצה את רף ה-16 אלף דולר.

אתר NiceHash מאפשר לאנשים להציע הספק מחשובי לכורי ביטקוין על מנת לאפשר להם לבצע את כריית המטבע. כורי מטבעות וירטואליים בונים משוואות מתמטיות מורכבות על מנת להוסיף עסקאות במטבע וירטואלי לחשבונות בשרשרת בלוקצ'יינס. אתר הכרייה הודיע בתחילה בטוויטר שהוא עובר "עבודות תחזוקה", והוסיף בהמשך שהוא "עובד בקדחתנות" כדי לפתור את הבעיות שפוגעות באתר.

 

בהמשך הודיע NiceHash כי הוא "חוקר את טבע האירוע" ושהאתר יישאר סגור לשארית היום. עוד נאמר בתגובת האתר: "אנו פועלים על מנת לאשר את כמות הביטקוין החסרה. אין ספק שעניין זה מהווה מקור לדאגה עמוקה ואנו עובדים במלוא המרץ כדי לתקן את הבעיה בימים הקרובים. בנוסף לחקירה שמתנהלת על ידנו, התקרית דווחה לרשויות אכיפת החוק הרלוונטיות ואנו משתפים עמן פעולה".

 

 

 

בעוד שהאתר לא הצליח לנקוב בכמות הביטקוין שנגנבה, משתמשים הצביעו על ארנק ביטקוין שמכיל 4,736.42 מטבעות – השווים בערכם ל-68 מיליון דולר, בתור יעד הפריצה האפשרי. בעקבות זאת אישר מנהל מחלקת השיווק של החברה לרויטרס שבערך 4,700 ביטקוין נעלמו בעקבות הפריצה.

 

זו אינה הפעם הראשונה בה אנשים מאבדים מיליונים במטבע וירטואלי. בנובמבר הוקפאו "בטעות" מטבעות אתריום בשווי מיליוני דולרים בארנק הוירטואלי של חברת Parity, לאחר שאחד המשתמשים גרם לו "להתאבד" בכך שמחק את הקוד שלו והקפיא את מטבעות האתר שהוא הכיל.

 

 צילום: שאטרסטוק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x