$
בורסת ת"א

דיווחים בארה"ב: פוקס ודיסני מתקרבות להודעה על עסקה

ב-CNBC מדווחים על סמך מקורבים שכבר בשבוע הבא תיתכן הכרזה רשמית על הסכם: דיסני תרכוש את פעילות הסרטים וחלק מערוצי הטלוויזיה של פוקס תמורת יותר מ-60 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 18:0005.12.17

ענקיות המדיה והבידור וולט דיסני ופוקס המאה ה-21 קרובות להסכמה על עסקה, במסגרתה תרכוש דיסני את אולפן הסרטים וחטיבות הפקות הטלוויזיה של החברה שבבעלות רופרט מרדוק. כך לפי דיווח ב-CNBC, המציין שההכרזה הרשמית על העסקה עשויה להתפרסם כבר בשבוע הבא.  

העסקה כוללת בין היתר את ערוצי A&E , סטאר, נשיונל גיאוגרפיק, FX, והאחזקה בסקיי ובהולו. השלמת העסקה תותיר את פוקס רק עם נכסי החדשות והספורט שלה.

לפי מספר מקורות, השווי המיוחס לנכסים של פוקס בעסקה עם דיסני הוא מעל 60 מיליארד דולר. בעלי המניות הנוכחיים של פוקס יקבלו מניה אחת של חברת פוקס המצומצמת ועוד מניות של דיסני.

 

פוקס ככל הנראה מנהלת מגעים על עסקה גם עם ענקית המדיה קומקאסט המפעילה בין היתר את רשת NBC, אך המגעים עם דיסני הם כנראה בשלב מתקדם יותר. לפי מקורבים, ההעדפה של פוקס היא על עסקה עם דיסני מכיוון שהיא צפויה לגרור פחות מכשולים רגולטורים.

 

הדיווח הראשוני על המגעים בין שתי החברות התפרסם בתחילת נובמבר. אם אכן העסקה תצא לפועל היא תרחיב מהותית את ספריית התוכן הגדולה גם ככה של דיסני – זו תזכה לתוספות מכובדות כמו סדרת אקס מן של מארוול ואוואטר של ג'יימס קמרון, שצפויים לצאת להם בקרוב סרטי המשך. התכנים האמורים ישרתו היטב גם את שירות הסטרימינג שדיסני מתכננת להשיק.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x