$
בורסת ת"א

לא מוצאים קונים? נובל אנרג'י במו"מ עם תמר פטרוליום למכירת 7.5% במאגר תמר

שווי העסקה צפוי לעמוד על בין 3 ל-3.5 מיליארד שקל, במזומן ובמניות - את חלק המזומן צפויה תמר פטרוליום לממן באמצעות הנפקת אג"ח; נובל אנרג'י מחזיקה כיום ב-32.5% מהמאגר - נדרשת לרדת ל-25% עד סוף 20121

ליאור גוטמן 09:0004.12.17

חברת תמר פטרוליום המחזיקה ב-9.25% במאגר תמר, מדווחת הבוקר (ב') כי היא מנהלת מו"מ עם נובל אנרג'י לרכישת 7.5% נוספים מהמאגר - ולהגיע בכך לאחזקה של 16.75%.

 

נובל אנרג'י, מפעילת מאגר הגז הטבעי תמר, היא בעלת האחזקות הגדולה בו - החברה האמריקאית מחזיקה ב-32.5% ותמר ועל פי מתווה הגז הממשלתי היא מחוייבת לדלל את חלקה לרף של 25% עד לסוף שנת 2021.  העסקה האפשרית של נובל אנרג'י עם תמר פטרוליום עשויה להעיד על הקושי של החברה האמריקאית למצוא קונים לאחזקותיה במאגר.

על פי ההערכות תמחור העסקה, ככל שיושלם, יוצמד ככל הניתן לעסקה שיצאה לפועל בנובמבר 2016 - אז השלימה נובל אנרג'י מכירה של כ-3.5% מהמאגר בתמחור שנע סביב 480 מיליון שקל לכל אחוז. לפיכך, אם העסקה עם תמר פטרוליום תבוצע בתמחור דומה, התמורה עליה תנוע בסביבת 3 עד 3.5 מיליארד שקל.

  

תמר פטרוליום אינה מתייחסת לעלות העסקה ומציינת שהתמורה שלה תתבצע במזומן ובמניות. החברה מציינת שהתמורה במזומן תמומן בגיוס חוב, על ידי הנפקת אגרות חוב לציבור. החברה מבהירה כי ההנפקה לא תפגע בדירוג אגרות החוב מסדרה א' הקיימת.

 

מי שאמור לאשר את העסקה הם הממונה על הנפט שבמשרד האנרגיה, שר האנרגיה עצמו ורשות ההגבלים העסקיים. תמר פטרוליום יכולה לרכוש את האחזקות במאגר עד סוף 2021 לכל המאוחר - זהו המועד האחרון ליציאת קבוצת דלק מתמר, במסגרת ההתחייבות במתווה הגז לדילול אחזקותיה במאגר זה. תמר פטרוליום הונפקה למעשה על מנת לאפשר לקבוצה למכור את האחזקות כאמור.  

 

מאגר תמר מאגר תמר צילום: אלבטרוס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x