בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל סונול ניר גלילי התפטר אחרי 8 שנים, ויסמן במאמץ להשאירו

ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים מנהל יו"ר החברה דודי ויסמן מו"מ אינטנסיבי עם גלילי בנסיון להשאירו בחברת הדלק. על הפרק: הרחבת הסמכויות ותנאי תגמול טובים יותר

גולן חזני 21:0003.12.17

ניר גלילי, מנכ"ל חברת הדלק סונול, עוזב. ל"כלכליסט" נודע כי גלילי הניח מכתב התפטרות ליו"ר החברה דודי ויסמן, שבו טען כי אחרי 8 שנים בתפקיד המנכ"ל הוא מעוניין לנסות אתגרים חדשים.

 

 

עוד נודע כי ויסמן מנסה להשאיר את גלילי ומנהל עימו בימים האחרונים מו"מ אינטנסיבי בנסיון להביא להישארותו. בין היתר מדובר על מתן היקף סמכויות נרחב יותר ותנאי תגמול טובים יותר, כולל אופציות למניות החברה. אם המגעים לא יצלחו אמור גלילי לפרוש בפבואר 2018.

 

גלילי מונה לתפקיד ב-2010 ע"י דוד עזריאלי שהיה בעל השליטה בגרנית הכרמל דאז. לפני שנה וחצי מכרה קבוצת עזריאלי את חברת הדלק לדודי ויסמן שמשמש כיו"ר החברה ולאחרונה הכניס אליה כשותפים את ג'ואי שוובל מבעלי גוטקס ישראל, אלי עזור ושלמה זוהר בהשקעה של 75 מיליון שקל לפי שווי 300 מיליון שקל.

 

 

מנכ"ל סונול ניר גלילי מנכ"ל סונול ניר גלילי צילום: עמית שעל

 

 

ויסמן רכש את סונול באמצעות קרן גז ונפט ישראל - שותפות מוגבלת, שהשותף הכללי המנהל שלה הוא ויסמן - תמורת 364.5 מיליון שקל. העסקה לא כללה אז את רכישת הקרקעות של סונול באזור פי גלילות, שאותן מכרה עזריאלי לקרן טריגו בכ-110 מיליון שקל.

 

גלילי הוביל את החברה בתקופת ויסמן לשיפור בתוצאות, אולם לאחרונה החליט לפנות לתפקידים חדשים. ויסמן מנסה בשלב זה להשאיר את גלילי וסונול אישרו כי אכן מתקיים מו"מ עם גלילי להסכם חדש ארוך טווח שבו יישאר כמנכ"ל. מדובר כנראה לתקופה של 3-5 שנים, עם תמריצים שונים.

 

 

דודי ויסמן דודי ויסמן צילומים: עמית שעל ואוראל כהן

 

 

ויסמן שחזר עם רכישת סונול לתחום האנרגיה והקמעונאות לאחר שהיה בעל השליטה באלון רבוע כחול עם שרגא בירן, וזו נמנכרה בהסדר חוב אחרי קריסת רשת מגה.

סונול מעסיקה כ-1,900 עובדים, מחזיקה בכ-230 תחנות תדלוק בישראל, וכן בעשרות חנויות נוחות במותג Sogood.

 

מאז הרכישה גדלו הכנסות סונול בתחום הקמעונאות והחברה העלתה את המרווחים בתחום המסחרי באמצעות הקטנת הנחות ללקוחות גדולים. הדבר הביא לשיפור בתוצאותיה העסקיות של סונול. הרווח הנקי השנתי שלה מוערך ב-40-50 מיליון שקל.

 

פונה לאוריאה

 

ל"כלכליסט" נודע עוד, כי בתקופה האחרונה סונול נמצאת בשלבי סיום של הקמת מתקן לייצור דלק אוריאה, המומלץ לשימוש בכלי רכב המצוידים במערכת SCR, ומפחית את כמות המזהמים הנפלטים ממערכת הפליטה.

 

בנוסף לפרויקט זה, בשנה וחצי האחרונות פועלת סונול באופן אינטנסיבי במישורים נוספים וביניהם מיצוי ופיתוח נדל"ן, בחינת דלקים חלופיים וכן בהרחבת השירותים המוצעים בחנויות הנוחות, לתרופות ללא מרשם ומוצרי ספורט. נכון לשנת 2017, לסונול 236 תחנות דלק ו-193 חנויות נוחות ברחבי הארץ, במהלך 2018 צפויה החברה לפתוח כ-7 תחנות דלק חדשות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x