שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מקצץ בעלויות: רויאל בנק אוף סקוטלנד יסגור עוד 258 סניפים

זאת לאחר שבמרץ הודיע על סגירת 180 סניפים. הבנק מתכוון להשקיע בערוץ הדיגיטלי. הבנק יקצץ 680 משרות

שירות כלכליסט 16:5801.12.17

רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) שבבעלות ממשלת בריטניה הודיע היום (ו') על כוונתו לסגור 258 סניפים ולקצץ 680 משרות, על רקע מאמצים להפחית בעלויות. במקביל, הבנק קרא ללקוחות לאמץ שימוש במכשירים ניידים ובשירותים המקוונים.

 

 

 

סבב סגירות הסניפים הנוכחי מצטרף להודעה ממרץ על סגירת 180 סניפים, מהלך שסיכן מעל אלף משרות. RBS הולך גם בעקבות היריב לוידס, שהודיע ביום רביעי על סגירת 49 סניפים.

 

 

רויאל בנק אוף סקוטלנד רויאל בנק אוף סקוטלנד צילום: בלומברג

 

באופן כללי, הבנקים הבריטיים צפויים לסגור השנה מספר שיא של 762 סניפים, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. הצעדים האלה סופגים ביקורת מצד הלקוחות שמתלוננים כי נמנעת מהם גישה אישית לשירותים, בייחוד באזורים העניים יותר של המדינה. עם זאת, לדבריה של ג'יין הווארד מ-RBS, הלקוחות משתמשים יותר בטלפונים הניידים ובערוצים המקוונים מאשר בסניפים הפיזיים, והבנק מגיב בהתאם. "יהיו לקוחות שבוודאי יתאכזבו שאנחנו סוגרים סניפים, ואני מבינה מדוע. אך עלינו להגיב לנעשה", הסבירה. עוד הוסיפה כי הבנק ישקיע בסניפים הנותרים ובשירותים הדיגיטליים. "בהתחשב במה שאנחנו יודעים, יש לנו את הרשת המתאימה".

 

איגוד יונייט, המייצג את עובדי הבנק יצא נגד המהלך. "הההכרזה הזו תשנה לעד את פני הבנקאות במדינה הזו, תוביל לפיטורים של אלף עובדים ולסגירת מאות סניפים", הגיב יו"ר האיגוד רוב מקגרגור.

 

לאחר סבב סגירת הסניפים הזה, ימשיך הבנק לנהל 744 סניפים ברחבי אנגליה, ויילס וסקוטלנד.

 

החדשות מתפרסמות על אף שהבנק דיווח על רווח תפעולי גבוה מהתחזיות ברבעון השלישי, על רקע שמירה על ההוצאות תחת שליטה והימנעות מקנסות. בבנק מקווים כי יוכלו לדווח בשנה הבאה על רווחיות, לראשונה מאז 2007, אך זה תלוי במועד שבו יגיעו להסדר של מיליארדי ליש"ט עם משרד המשפטים האמריקאי סביב פרשת מכירת אג"ח מגובות משכנתאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x