$
בורסת ת"א

ביהמ"ש: סוגיית חלוקת הכספים שיזרים סיידוף לאפריקה לא תיכלל בהסדר

השופט קיבל בכך את עמדת מחזיקי איגרות החוב מסדרה כ' של אפריקה ישראל; לדבריו, "הסוגיה תועלה לדיון בבית המשפט, ככל שלא תושג הסכמה בין הצדדים עד למועד האסיפות"

גולן חזני 19:1129.11.17

השופט איתן אורנשטיין מצדד בדרישה של מחזיקי אג"ח סדרה כ' של אפריקה ישראל, ולפני שעה קלה פרסם את תגובתו לבקשה שהגישו הבוקר שלא להעלות להצבעה את חלוקת הכספים שיזרים נתי סיידוף במסגרת רכישת החברה.

 

"סבורני כי טוב יהיה אם החברה ומחזיקי האג"ח כ"ו ו-כ"ז יסכימו שסוגיית חלוקת התמורות לא תיכלל במסגרת ההסדר שעומד להצבעה והיא תבוא לדיון בבית המשפט, ככל שלא תושג הסכמה בין הצדדים עד למועד האסיפות", כתב אורנשטיין לצדדים וביקש את תגובת החברה והסדרות הגדולות עד ל-3 בדצמבר.

 

נציגות המחזיקים של סדרה כ"ח, בראשות אדוארד קלר המיוצגת בידי עו"ד אופיר נאור, פנתה הבוקר לבית המשפט המחוזי בבקשה להורות שאסיפת הנושים של החברה שאותה הורה השופט איתן בורנשטיין לכנס בשבוע הבא, תדון רק בתמורת העסקה שתתקבל מידי נתי סיידוף, או מציע אחר, ולא בצורה שבה תחולק התמורה לנושים.

נושי אפריקה ישראל מתחלקים לשלוש סדרות אג"ח: כ"ו ו-כ"ז הארוכות שמחזיקות בבטחונות על חלק מהחוב, וסדרה כ"ח הקצרה שלא מחזיקה בבטחונות. היקף סידרה כ"ו ו-כ"ז הינו 2.5 מיליארד שקל ו-כ"ח - 340 מיליון שקל.

 

מחזיקי סדרה כ"ח מצויים בנחיתות מול שתי הסדרות הבכירות וטוענים בפניה לבית המשפט כי אלה מנסים לכפות עליהם חלוקה לא הוגנת ולא חוקית של התמורה, תוך שהם מנצלים את כוחם כנושה גדול. מחזיקי סדרה כח' טוענים כי הסכימו להימנע מלבקש פירוק של החברה בתחילת התהליך, ולכן הניסיון לכפות עליהם חלוקה לא מקפחת של התמורות.

 

ככל הידוע מבקשים מחזיקי סדרות כ"ו ו-כ"ז לקבל את מרבית תמורת המזומן שמזרים סיידוף, 425 מיליון שקל, ולתת לסדרה כ"ח 75 מיליון שקל בלבד, בעוד מחזיקי הסדרה מבקשים 100 מיליון שקל.

 

 

נתי סיידוף נתי סיידוף צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x