$
בורסת ת"א

מנכ"ל חדש-ישן לבזן: ישר בן מרדכי

ישר בן מרדכי פרש מבזן במרץ 2011 לאחר שהוביל אותה כמנכ"ל במשך 11 שנה. המנכ"ל החדש ייכנס לתפקידו מחר - ויחליף את אבנר מימון שהודיע לפני 10 ימים על התפטרותו

מיקי גרינפלד 12:4629.11.17

מנכ"ל חדש-ישן לבזן: החברה הודיעה היום (ד') על מינויו של ישר בן מרדכי לתפקיד - 6 שנים לאחר שזה שפרש ממנה בתום תקופה של 11 שנה כמנכ"ל. בן מרדכי ייכנס לתפקידו כבר מחר, ב-30 בנובמבר.  

לפני 10 ימים הודיע המנכ"ל הנוכחי אבנר מימון על פרישתו מהחברה, כשנתיים לאחר מינויו. לאחר ההודעה של מימון ההערכה היתה כי בן מרדכי הוא המועמד הבכיר להחליפו בתפקיד. בשיחה עם "כלכליסט" לאחר הודעת ההתפטרות אמר מימון כי "הרגולציה הסביבתית הפכה להיות בלתי אפשרית".

 

על פי ההודעה שהוציאה בזן על התפטרותו של מימון הוא אמור היה להמשיך בתפקיד עד ה-28 בפברואר, אולם לנוכח ההודעה מהיום לפיה בן מרדכי יייכנס לתפקיד כבר מחר, ספק אם מימון ימשיך בתפקיד חפיפה במשך שלושה חודשים - במיוחד לנוכח עברו של בן ישר בקבוצה. 

 

מימון הוא המנכ"ל הרביעי שעוזב את בזן תוך 6 שנים. ישר בן מרדכי פרש במרץ 2011 ופנחס בוכריס שהחליף אותו עזב את התפקיד בפברואר 2013. מחליפו אריק יערי עזב את בזן בספטמבר 2015.

 

ישר בן מרדכי אמר לאחר ההודעה על המינוי: "אפעל על-מנת שקבוצת בזן תמשיך לפעול באופן מקצועי, בטוח, ותהיה יעילה, תחרותית וגמישה, תוך טיפוח כוח אדם מקצועי ואיכותי בתוך סביבת עבודה נעימה ומעודדת יצירתיות. נמשיך להיות קשובים לסביבה ונפעל להשתלבות בצורה מיטבית של קבוצת בזן בקהילה הסובבת אותה. כמי שמכיר את בזן לפני ולפנים אני מאמין כי לקבוצת בזן יש את היכולות לממש הזדמנויות עסקיות משמעותיות ולהסתכל לעתיד בביטחון".

 

יו"ר דירקטוריון בזן, עובדיה עלי הוסיף: "בשמי ובשם דירקטוריון קבוצת בזן, אני מודה לישר שנענה לאתגר. אני סמוך ובטוח שישר הוא האיש הנכון בזמן הנכון. ניסיונו העשיר של ישר והיכרותו המעמיקה עם החברה, עם התעשייה, עם שוק ההון וגורמים נוספים, יתרמו להעברת תפקיד חלקה ולהמשך הצלחתה ושגשוגה של קבוצת בזן".

  

ישר בן מרדכי ישר בן מרדכי צילום: טל שחר

 

 

חברת בתי הזיקוק שבשליטת החברה לישראל פרסמה מוקדם יותר החודש סיכום מוצלח של הרבעון השלישי, עם זינוק של יותר מ־100% של הרווח לפני פחת והפחתות (EBITDA) — ומודיעה בפעם השנייה השנה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות, הפעם של 65 מיליון דולר. הכנסות בזן ברבעון הסתכמו בכ־1.4 מיליארד דולר, עלייה של 40% ביחס לתקופה המקבילה. העלייה נבעה בעיקר מעליית מחירי המוצרים הקשורים למחירי הנפט הגולמי.

 

התוצאות השתפרו באופן ניכר גם בעקבות העלייה במרווחי הזיקוק (הפער בין מחירי חומרי הגלם למחירי התזקיקים המיוצרים) ביחס לרבעונים קודמים, אך גם לאור העובדה שברבעון המקביל ביצעה בזן שיפוץ במתקנים שלה שהשפיעו לשלילה על התוצאות. הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-92 מיליון דולר, בהשוואה לכ-1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המנוטרל ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-105 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-16 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x