$
בורסת ת"א

עלייה של 4% ברווחי ישראייר, ההכנסות צמחו ב-27%

חברת התעופה שבבעלות אי.די.בי - המתקרבת למיזוג עם סאן דור של אל על - סיימה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 11.1 מיליון דולר והכנסות של 172 מיליון דולר

גולן חזני 11:2029.11.17

חברת התעופה ישראייר רושמת את הרבעון הטוב בתולדותיה עם רווח נקי של 11.1 מיליון דולר, עלייה של 4% ביחס לרבעון המקביל. ישראייר מצויה בעיצומו של מהלך למיזוג עם החברה הבת של אל על סאן דור - במסגרתו אמורה אי.די.בי פיתוח המחזיקה בישראייר, לקבל 25% ממניות החברה הממוזגת. 

חברת התעופה אותה מובילים המנכ"ל אורי סירקיס והיו"ר גיורא ענבר מציגה בסיכום הרבעון צמיחה של 27% במחזור ההכנסות ל-172 מיליון דולר, בהשוואה ל-135 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2016. הרווח התפעולי צמח ב-8% ל-12 מיליון דולר וה-EBITDA עמד על 15 מיליון דולר. הרבעון כלל את חודשי חופשת הקיץ שבהן היקף הטיסות גדל.

 

מספר הטסים בישראייר לפי דוחות נתב"ג עלה ברבעון השלישי ב- 26% לכ-327 אלף נוסעים לעומת כ- 260 אלף נוסעים בתקופה המקבילה אשתקד. ישראיר הטיסה בנוסף לכ-327 אלף הנוסעים בטיסותיה עוד כ- 190 אלף נוסעים שרכשו מוצרי תיירות בטיסות שתופעלו בקוד הפעלה זר.

 

סירקיס אמר לאחר פרסום הדוחות כי "שילוב מוחץ של התגייסות טוטאלית של כל חטיבות החברה בצד תכנון מדוייק ודבקות באסטרטגיית חבילות הנופש אפשרו לנו להתגבר על משפיעים שליליים, ובכלל זה עוצמת התחרות בנתב"ג. חירי הדלקים, שערי החליפין ועוד, ובכך להציג שנה שישית ברציפות של שיא בפעילות המסחרית של החברה".

 

 

אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר צילום: ישראייר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x