$
שווקי חו"ל

סודהסטרים השיקה סירופ להכנת יין מבעבע וטיפסה ב-3.1% בוול סטריט

החברה הישראלית לייצור משקאות תוססים ניסתה בעבר לחדור לשוק הבירה בגרמניה ללא הצלחה יתרה; כעת היא מנסה את מזלה בשוק היינות התוססים

דרור רייך 10:1129.11.17

מניית סודהסטרים הישראלית זינקה אמש בוול סטריט ב-3.1% לשווי שוק שמכנה לה שווי שוק של למעלה ממיליארד וחצי דולר, ומתקרבת בבטחה אל שיא כל הזמנים שרשמה אי שם ביולי 2011, לפני 6 וחצי שנים.

 

הסיבה לזינוק הפעם היא ניסיון שני של החברה שמייצרת ומשווקת מכשירי הגזת מים, לחדור לשוק המשקאות האלכוהוליים. מדובר בהשקת סירופ אלכוהולי בטעם של ריזליג מרוכז, הכולל כ-10% אלכוהול, שכאשר מערבבים אותו עם סודה, הוא הופך לסוג של שמפנייה (יין מבעבע). מחירו של תרכיז להכנת ל-12 כוסות עולה כ-4 יורו, ועל פי החברה 76% מהטועמים חשבו שזה שמפנייה.

 

הניסיון הראשון לחדור לשוק המשקאות האלכוהוליים היה לפני כשנה וחצי, בדמות סירופ של בירה מרוכזת, שניתן להוסיף אותו למים המוגזים ממכשירי החברה. סירופ הבירה שווק בגרמניה, והטעם שלו היה בירה בהירה בעלת 4.5% אלכוהול.

 

סודהסטרים מפרטת בדו"חותיה הכספיים רק את ההכנסות מערכות הגזה (שמעידה על הצטרפות לקוחות חדשים לחברה) ומילוי גז ומכירת סירופים (שמעידה על לקוחות חוזרים), כך שלא ניתן לאמוד את הצלחת הבירה שלה. אך עצם העובדה שהסירופ לא שווק למדינות נוספת – ובהן ישראל, לא מעיד על הצלחה יתרה.

 

לפי החברה עלות 5 בקבוקי יין מבעבע יעמוד על 4 יורו לפי החברה עלות 5 בקבוקי יין מבעבע יעמוד על 4 יורו צילום: סודהסטרים

 

מכה את האנליסטים ומעלה תחזיות לשנה כולה

 

בתחילת נובמבר סודהסטרים דיווחה על רבעון מוצלח, עם צמיחה בהכנסות וברווחים - שהתעלו על ציפיות האנליסטים - ועם שדרוג התחזית לשנה כולה.

 

הצמיחה בהכנסות נבעה מכל אזורי הפעילות הגיאוגרפים של החברה ובעיקר מגרמניה, יפן, קנדה, אוסטריה ואוסטרליה. במהלך הרבעון חל גידול של כ-7.5% בהיקף מכירות מערכות ההגזה, שהסתכמו ב-847 אלף יחידות, לצד עלייה של כ-9.3% במכירות מילויי הגז, לרמה של 8.4 מיליון יחידות.

 

בשורה התחתונה רשמה סודסטרים צמיחה של 32% לרווח נקי של 19.8 מיליון דולר, שיא רבעוני של החברה. זאת מול רווח על 14.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 87 סנט למניה, מהותית מעל צפי האנליסטים שעמד על 76 סנט למניה.

 

לנוכח תוצאות הרבעון השלישי, החברה העלתה את תחזית הרווח וההכנסות לשנה כולה: סודהסטרים צופה עתה לסיים את שנת 2017 עם עלייה של כ-13% בהכנסות ל-536 מיליון דולר ועם עלייה של כ-40% ברווח המתואם, ל-2.90 דולר למניה.

 

התחזית מתעלה גם היא על הצפי בשוק, שעומד על הכנסות של 525.1 מיליון דולר ורווח מתואם של 2.75 דולר למניה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x