$
בורסת ת"א

אירונאוטיקס ממשיכה להכיר ברווחים מהפרויקט שבחקירה

יצרנית המל"טים הכירה בדוחות הרבעון השלישי בהכנסות של 2 מיליון דולר מהפרויקט שנחקר ע"י המשטרה ושנחסם ע"י משרד הביטחון. "החברה מעריכה שלתוצאות החקירה לא תהיה השפעה מהותית על העסקאות"

אלי שמעוני 10:0629.11.17

יצרנית המל"טים אירונאוטיקס לא ביצעה הפרשה בדו"חות בשל החקירה המתנהלת נגדה. כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרמה הבוקר החברה. זאת למרות שמתנהלת חקירת משטרה לגבי פעילות ייצוא הנשק של החברה.  

בחודש אוגוסט הודיעה האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון כי הוא אינו מאשר לעת עתה יצוא מל"ט מסוג Orbiter 1K ללקוח מהותי שלה. החברה לא ציינה בדיווח מיהו הלקוח אך ההערכה בשוק היתה שמדובר באזרבייג'אן. החברה מפרטת כי היקף ההזמנות של הלקוח מהחברה בקשר עם המל"ט בשני פרויקטים נפרדים עומד על 20 מיליון דולר לשנים 2018-2016.

 

למרות החקירה, אירונאוטיקס המשיכה להכיר בהכנסות וברווחים בשל הפרויקט השנוי במחלוקת. עד כה הכירה החברה בהכנסות של 9.4 מיליון דולר בפרוייקטים שרישיונם הותלה זמנית - מתוך סכום זה 2 מיליון דולר הוכרו ברבעון השלישי. הרווח הנקי המיוחס לפרויקטים אלו במצטבר עומד על 1.3 מיליון דולר, מתוכו החברה הכירה ברווח של 130 אלף דולר ברבעון השלישי.

 

החברה ציינה לגבי חקירה זו: “נכון למועד אישור הדוחות הכספיים אין באפשרות החברה להעריך את תוצאותיה והשפעותיה של החקירה האמורה על החברה, אם בכלל. יחד עם זאת, על בסיס העובדות הידועות לחברה, השלב המקדמי שבו נמצאת החקירה והייעוץ המשפטי שקיבלה, מעריכה החברה שלתוצאות החקירה לא תהיה השפעה מהותית על העסקאות נשוא הרישיון שהותלה וכי צפוי כי התליית הרישיון תבוטל במועד שיאפשר לחברה להשלים את העסקה בהתאם להסכמים עם הלקוח".

 

מלבד ענייני החקירה האמורים, הקבוצה הציגה בדוחותיה שיפור קל בשורה העליונה. הכנסות קבוצת אירונאוטיקס הסתכמו ברבעון השלישי ב-40 מיליון דולר, עלייה של 5% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. העלייה נובעת בעיקר מצמיחה במכירת מערכות בלתי-מאוישות (עלייה בהיקפי הפעילות והתקדמות בפרויקטים בפיתוח) ומערכות אלקטרואופטיות (מימוש פרויקט גדול).

 

ההכנסות המיוחסות לחברה בלבד (ללא חלקים של חברות מוחזקות) הסתכמו ב-31.5 מיליון דולר, עלייה של 7% לעומת הרבעון המקביל. החברה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 5.5 מיליון דולר, שיפור של כ-8% לעומת הרבעון המקביל.

  

 

עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x