$
שווקי חו"ל

סינוורלד בשליטת מוקי גרדינגר במו"מ למיזוג עם ריגאל האמריקאית

אם יבשילו המגעים, ייצור המיזוג את חברת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בעולם עם למעלה מ-9,300 מסכים בארה"ב ובאירופה. סינוורלד הבריטית הנשלטת בידי משפחת גרדינגר הישראלית נסחרת בשווי של 2.5 מיליארד דולר

גולן חזני 23:0028.11.17

מגעים מתנהלים למיזוג בין שתיים מחברות בתי הקולנוע הגדולות בעולם: חברת ריגאל אנטרטיימנט גרופ - Regal Entertainment Group  - האמריקאית וסינוורלד (Cineworld) האירופית שמרכזה בבריטניה ואשר נשלטת בידי מוקי גרדינגר מחיפה, כך נודע היום (ג').

קולנוע של סינוורלד קולנוע של סינוורלד צילום: film.list

 

אם יבשילו המגעים תיצור העסקה את אחת משתי חברות בתי הקולנוע הגדולות בעולם, והיא תהווה תחרות קשה לחברה המובילה בעולם - AMC -  המפעילה 8,200 מסכים בארה"ב ו-2,200 מסכים באירופה. אם יושלם המיזוג של סינוורלד וריגאל תפעיל החברה הממוזגת מעל 9,300 מסכים בארה"ב ובאירופה. 

 

ריגאל מצויה בשליטת המיליארדר האמריקאי פיליפ אנשוץ והיא נסחרת בארה"ב בשווי של 2.83 מיליארד דולר בעוד שסינוורלד נסחרת בלונדון לפי שווי של 1.9 מיליארד ליש"ט (2.54 מיליארד דולר). הידיעה פורסמה ברויטרס והביאה לזינוק של 16% במניית ריגאל.

 

 

אולם קולנוע של ריגאל אולם קולנוע של ריגאל צילום: שאטרסטוק

 

משפחת גרדינגר מחזיקה ב-25% ממניות סינוורלד אותן קיבלה כשבינואר 2014 מיזגה לתוכה את חברת בתי הקולנוע שלה CCI. בארץ מפעילה המשפחה את רשת יס פלאנט. מוקי גרדינגר הוא מנכ"ל סינוורלד, המוגדרת כמפעילת בתי הקולנוע השנייה בגודלה באירופה, עם יותר מ-2,000 מסכים ב-221 בתי קולנוע ב-9 מדינות.

 

 

ריגאל היא רשת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בארה"ב והיא מפעילה יותר מ-7,300 מסכים. ב-2014 היא העמידה את עצמה למכירה אך משלא נמצא קונה במחיר שביקשה, הודיעה החברה ב-2015 כי כבר אינה מחפשת קונה.

  

תנאי המיזוג לא פורסמו בידיעה וכאמור מדובר במגעים שלא יבשילו לעסקה באופן ודאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x