$
בורסת ת"א

"הזדמנות ישראלית" החלה להפיק נפט בארה"ב: המניה מזנקת בתל אביב

שותפות הגז והנפט דיווחה כי מתחילת שלב ההפקה ועד למועד פרסום הדו"ח הכספי לרבעון השלישי הופקו משתי בארות שאליהן נכנסה לאחרונה כ-10,000 חביות נפט מהבארות

אורן פרוינד 16:1328.11.17

שותפות הגז והנפט "הזדמנות ישראלית" פרסמה היום את הדוחות הכספיים שלה לרבעון השלישי של 2017 ולפיהן החלה להפיק נפט משתי הבארות שאליהן נכנסה לאחרונה בארה"ב. השותפות דיווחה כי מתחילת שלב ההפקה ועד למועד פרסום הדו"ח הופקו כ-10,000 חביות נפט מהבארות. המניה מגיבה בעלייה חדה בבורסת תל אביב במחזור מסחר די נמוך של מיליון שקל. חלקה של הזדמנות במקבץ הרישיונות בהתאם לדיווחי השותפות הינו כ-61%.

 

 

 

בחודש מרץ האחרון דיווחה שותפות חיפושי הגז והנפט "הזדמנות ישראלית" כי היא מרחיבה את הפורטפוליו ונכנסת לפעילות חיפושי נפט בארה"ב. השותפות הודיעה כי חתמה על מזכר הבנות לרכישת זכויות נפט ב- 10 מקטעים שונים בצפון דקוטה, יחד עם חברת נפט אמריקאית ועם חברת חיפושי הנפט "הזדמנות קפריסין". המקטעים משתרעים על שטח של כ- 6,400 אקר (כ-26,000 דונם).

 

אייל שוקר מ"הזדמנות ישראלית" אייל שוקר מ"הזדמנות ישראלית"

 

 

במסגרת זו אותר מקבץ רישיונות (מקטעים) לחיפוש נפט בצפון דקוטה, מדינה הנחשבת עשירה בנפט בארה"ב. בצפון דקוטה החלו להפיק נפט ב-1951 ונכון להיום מופקות בה כמיליון חביות נפט ביום. בנוסף, למדינה תשתיות מתקדמות בתחום חיפוש, הפקה והולכת נפט, ורגולציה מוסדרת.

 

"הזדמנות ישראלית" ציינה כי "על פי דו"ח שהוכן על ידי המכון הגיאולוגי האמריקאי USGS ב 2013 לגבי אגן ויליסטון (Williston Basin) שמרביתו משתרע בשטחה של צפון דקוטה, ובו נמצאים הנכסים, עתודות הנפט שטרם נתגלו בו עומדות על 7.4 מיליארד חביות נפט".

 

על פי הדיווח של השותפות היום, "הזדמנות ישראלית" מחזיקה בכ-60.63% מהרישיון. "הזדמנות קפריסין" מחזיקה בכ-2.82%, Radian Partnership בכ-7.05%, Thurston Energy בכ-23.5% ומחזיקים נוספים מחזיקים במצטבר בכ-6% נוספים.

 

השותפות הודיעה, במרץ האחרון, כי במסגרת תכניות העבודה המתוכננות לפיתוח השדה ומיצוי הפוטנציאל הגלום בו, מתכננות השותפות קמפיין קידוחים נרחב של כ-40 קידוחים יבשתיים שיושלמו עד 2023 בין היתר בתלות במחיר הנפט, כאשר הקידוח הראשון מתוכנן עוד השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x