$
בורסת ת"א

הרווח הנקי של לפידות קפיטל ירד ב-17% ברבעון השלישי

הסיבה העיקרית: חולשה ברווחים במסחר בשוק ההון. סאני רשם את הרווח המגזרי הגבוה ביותר

אלי שמעוני 18:2326.11.17
לפידות קפיטל, שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), רשמה ברבעון השלישי של 2017 רווח נקי של 16.7 מיליון דולר, ירידה של 16% ברווח הנקי ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הסיבה העיקרית שהביא לירידה ברווח: חולשה ברווחים במסחר בשוק ההון. לפידות פועלת בארבעה מגזרי פעילות: קבלנות קידוח נפט ומים, השקעות פיננסיות, פעילות סחר בינלאומית ויבוא ושיווק של מכשירים סלולריים מתוצרת חברת סמסונג הקוריאנית. הפעילות האחרונה נעשית באמצעות חברת סאני הבורסאית.

 

מבין המגזרים של לפידות מגזר סאני רשם את הרווח המגזרי הגבוה ביותר - 18.7 מיליון שקל, שיפור ניכר של פי יותר מ-5 לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מנגד פעילות הסחר הבינלאומי רשמה ירידה ירידה של 13% ברווחיות התפעולית שנגרמה בעיקר בשל תנודות היורו. במסגרת פעילות זו רוכשות החברות של לפידות סחורה מתחומי האופנה, הספורט וההנעלה ומשמשות כספקים חיצוניים של קמעונאים גדולים. אחד מלקוחותיה המרכזיים של החברה היא אמזון.

 

מה דעתך על מניית לפידות קפיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אמיר תירוש, מנכ"ל לפידות קפיטל אמר: "אנו מעודדים מהמשך מגמת הצמיחה בכל מגזרי הפעילות של החברה בשנת 2017, ומהמשך מגמה זו גם ברבעון השלישי של השנה. תוצאות השיא של סאני תקשורת הנן על רקע חיזוק משמעותי לו זכו מערך ההפצה והקשר עם הקמעונאים, שיפור במערך ה-B2B והידוק הקשר עם סמסונג זאת בנוסף לשיפור דרמטי במבנה ההון של סאני תקשורת לאחר הנפקת המניות".

 

עוד אמר תירוש: "אנו מאשררים את הצפי לסך הכנסות שנתיות של כ-90 מיליון יורו בפעילות הסחר הבינ"ל בשנת 2017 וצופים כי פעילות זו תמשיך לצמוח בשיעור משמעותי גם בשנת 2018, בעוד שקיימת התקדמות משמעותית במגעים להנפקת פעילות זו בחו"ל והצפת ערך למשקיעים. פעילות תשתיות המים נהנית מביקוש גואה לקידוחים. החברה מתעתדת לרכוש מכונת קידוח נוספת על מנת לעמוד בזרם העבודות הצפוי בשנים הקרובות". בנוגע לכניסת אמזון לישראל - ידיעה שנחשפה הבוקר ב"כלכליסט - אמר תירוש: "זה נותן לנו עוד הזדמנות עסקית, אבל העסקים שלנו פונים לפעילות באירופה שהיקף ההזמנות שם גדול בהרבה מישראל".

 

לפני כחצי שנה דיווחה לפידות כי היא בוחנת את הנפקת פעילות הסחר הבינלאומי. בימים האחרונים דיווחה לפידות כי גאבל, חברה בת המרכזת את הפעילות, התקשרה עם חברת ייעוץ זרה לפיו תשמש חברת הייעוץ כיועצת ומנהלת ההנפקה האפשרית של מניותיה בבורסה זרה בחודש מרץ 2018.

 

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x