• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עידן עופר מוכר את פעילות תחנות הכוח באמריקה הלטינית ב־1.2 מיליארד דולר

חברת תחנות הכוח אינקיה, המוחזקת במלואה על ידי איי.סי. פאואר, תימכר לקרן ההשקעות האמריקאית הפרטית I Squared. הזרוע הישראלית של איי.סי. פאואר לא תהיה חלק מהעסקה

גולן חזני 07:0626.11.17

עידן עופר מוכר את עסקי האנרגיה שלו בדרום אמריקה. ל"כלכליסט" נודע כי קנון, שבשליטת עופר, סיכמה על מכירת חברת תחנות הכוח אינקיה לקרן ההשקעות האמריקאית הפרטית I Squared תמורת 1.2 מיליארד דולר. העסקה נחתמה בלונדון, לשם יצאה צמרת קנון במהלך השבוע שעבר.  

לקריאת גרסה של הכתבה בשפה האנגלית - לחצו כאן

 

אינקיה מוחזקת במלואה על ידי איי.סי. פאואר, שבבעלות מלאה של קנון הבורסאית, ומרכזת את פעילות האנרגיה של איי.סי פאואר באמריקה הלטינית. העסקה נחתמה שמונה חודשים לאחר שאיי.סי. פאואר נכשלה בניסיון להנפיק את מניותיה בבורסה של ניו יורק לפי שווי של 960 מיליון דולר. את העיסקה הוביל מריל לינץ בנק אוף אמריקה.

 

עידן עופר עידן עופר צילום: בלומברג

 

נכסיה של איי.סי. פאואר מחוץ לישראל כוללים תחנות כוח בטכנולוגיות שונות בפרו, בוליביה, צ'ילה, קולומביה, ניקרגואה, אל סלבדור, פנמה, גואטמלה, הרפובליקה הדומיניקנית וג'מייקה, שבהן היא מחזיקה באמצעות אינקיה.

 

איי.סי פאואר היא גם בעלת 76% ממניותיה של או.פי.סי אנרגיה, שנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 2 מיליארד שקל לאחר שגייסה 399 מיליון שקל בהנפקה של 24.7% ממניותיה במחצית אוגוסט 2017. הזרוע הישראלית של איי.סי. פאואר לא תהיה חלק מהעסקה.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x