$
מט"ח וסחורות

קרן שמתמחה בזהב מעדיפה את הביטקוין על מניות חברות הכרייה

Old Mutual Gold and Silver Fund החלה ברכישת המטבע הווירטואלי מתוך כוונה להשקיע את הרווחים בזהב. לדברי מנהלה, שני הנכסים משלימים זה את זה

שירות כלכליסט 13:5625.11.17
הביטקוין זוכה להשקעה מעניינת: קרן המתמחה במתכות יקרות מתחילה להשקיע במטבע הווירטואלי, כשבכוונתה להשקיע מחדש את הרווחים בזהב.

 

 

 

לפי נד ניילור-ליילנד, מנהל  קרן Old Mutual Gold and Silver Fund, היא החלה ברכישת ביטקוין באפריל, זאת מכיוון שהמטבע הווירטואלי התגלה כיעד טוב יותר מאשר מניות של חברות כרייה. עוד הוסיף כי ביטקוין וזהב משלימים אחד את השני כנכסים, שכן הביטקוין תוכנן להיות "זהב דיגיטלי".

 

ביטקוין. יגיע לשווי של 10,000 דולר? ביטקוין. יגיע לשווי של 10,000 דולר? צילום: שאטרסטוק

 

לדבריו, "מערכת התשלומים המיידית של הביטקוין פותרת את הביקורת" על הבעייתיות במסחר בזהב. עוד אמר כי "אני מאמין שההכרה שיש צורת תשלום מובדלת תעזור להכניס את הכסף החדש הזה לעולם המודרני, ותסלול את הדרך חזרה לזהב לשמש כמטבע עולמי".

 

מאז תחילת השנה זינק השווי של הביטקוין ביותר מ-700%, ומוקדם יותר השבוע עבר את רף ה-8,100 דולר.

 

 

 

המשקיע המיליארדר מייק נובוגרץ חזה השבוע כי עד סוף השנה יטפס השווי של הביטקוין ל-10,000 דולר, אך מספר ראשי בנקים ממשיכים להטיל ספק בצמיחה המהירה של המטבע הווירטואלי. כך למשל מנכ"ל קרדיט סוויס, טידג'אן תיאם, כינה את המטבע כ"הגדרה הממשית של בועה", ומנכ"ל ג'יי.פי. מורגן ג'יימי דיימון טען כי מדובר ב"הונאה" שתתפוצץ בסופו של דבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x