שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משבר בטבע
גג עמוד משבר בטבע

ההסתדרות: "לא נקבל בשום פנים ואופן צעדים חד-צדדיים של טבע"

תגובות זועמות לחשיפת "כלכליסט" על הפיטורים הצפויים בטבע ישראל; עמיר פרץ: "הכנסת צריכה להתערב כדי לצמצם את היקף הפגיעה בעובדים". איציק שמולי: "טבע מלמדת את החברה הישראלית שיעור בחזירות"

כתבי כלכליסט 10:2923.11.17

חשיפת "כלכליסט" על הפיטורים הצפויים בטבע במסגרתם צפויים ללכת הביתה כ-1,700 עובדי החברה בישראל עוררה תגובות זועמות.

 

חבר ועדת העבודה של הכנסת, ח"כ איציק שמולי, אמר כי: "חברת טבע מלמדת את החברה הישראלית שיעור בחזירות: איך מקבלים הטבות מס מהמדינה בגובה 6 מיליארדי שקלים ובתמורה מפטרים מאות עובדים. משבר בסדר גודל כזה מצריך שותפות והסכמות עם העובדים ולא מהלכים כוחניים וחד צדדיים".

 

ח"כ איציק שמולי. "שיעור בחזירות" ח"כ איציק שמולי. "שיעור בחזירות" צילום: עמית שעל

 

ח"כ עמיר פרץ אמר הבוקר כי על הכנסת להתערב במשבר בטבע: "חברת טבע העולמית נקלעה למשבר גדול, אך מתפקידנו לדאוג לאדם העובד בישראל. התערבותה של הכנסת בגל הפיטורים הקודם צמצם את היקף הפגיעה בעובדים הישראלים בחברה וכך יש לעשות גם הפעם ביתר שאת".

 

עוד אמר פרץ כי: על הממשלה לזנוח את מאבקי ההישרדות המביכים שלה עצמה ולהתחיל לעסוק באזרחים שעליהם היא אמורה להגן: על כולנו לעמוד לצדם של עובדי טבע ומשפחותיהם ולעשות הכל על מנת לצמצם את היקף הגזירה על העובדים הישראלים בחברה".

 

 

ח"כ עמיר פרץ. "אנחנו צריכים להתערב" ח"כ עמיר פרץ. "אנחנו צריכים להתערב" צילום: אוראל כהן

 

מההסתדרות נמסר כי ארגון העובדים לא יקבל בשום פנים ואופן צעדים חד-צדדיים של הנהלת טבע בישראל. "כל צעד של התייעלות, אם וכאשר יעלה על הפרק, ייעשה אך ורק בהידברות ובהסכמה אל מול ההסתדרות וועדי העובדים. עובדי טבע הם ההון האנושי של החברה והמשאב הכי חשוב שלה. פיטורי עובדים הם המוצא האחרון".

 

הפיטורים בטבע מגיעים בעקבות דו"חות גרועים לרבעון השלישי של 2017 שפירסמה טבע לפני שלושה שבועות בהם הציגה פגיעה קשה ברווחיות, ירידה בתזרים המזומנים והפחתה דרמטית בתחזית להמשך השנה. עיקר המצוקה של ענקית התרופות הישראלית נובעת מאובדן הפטנטים של קופקסון, תרופת הדגל שלה לטיפול בטרשת נפוצה. לפני כחודשיים קיבלה מיילן, מתחרתה של טבע, אישור לשיווק הגרסה הגנרית של קופקסון, מה שצפוי להוביל לפגיעה עמוקה בהכנסות ובעיקר בשיעורי הרווח של טבע כבר מהרבעון הרביעי.

 

המהלך מתיישב עם תדמיתו של המנכ"ל הנכנס קור שולץ שכבר זכה לכינוי "הארד קור" בתפקידו הקודם כמנכ"ל לונדבק, אז פיטר כמעט 17% ממצבת כוח האדם של החברה זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x