$
בורסת ת"א

דוחות עזריאלי: צמיחה בהכנסות, פדיונות מתונים בקניונים, ירידה ברווח הנקי

ההכנסות משכירות עלו ב-6% ל-349 מיליון שקל, הפדיונות בקניונים עלו ב-1.2% בלבד - הרווח הנקי ירד ב-5% ל-263 מיליון שקל, בעיקר בשל שיערוכי נדל"ן

אורן פרוינד 09:2522.11.17

קבוצת עזריאלי סיכמה את הרבעון השלישי של 2017 עם צמיחה של 6% בהכנסות משכירות על הנכסים שלה (NOI), לסכום של 349 מיליון שקל. בדומה לשאר חברות הקניונים, גם אצל עזריאלי מצב הפדיונות של השוכרים נמצא במגמת התמתנות.  

עזריאלי הציגה עלייה של 1.2% בפדיונות השוכרים אל מול התקופה המקבילה בקניונים הקיימים. מדובר בקצב מתון מבעבר, אולם עדיין טוב יותר משל המתחרה מליסרון, שהציגה ברבעון השלישי קיפאון בפדיונות השוכרים שלה. קיפאון שכזה יקשה על חברות הקניונים להמשיך ולהעלות את שכר הדירה עבור השוכרים.

 

גם אם מנטרלים את קניון ראשונים שנפתח בסוף הרבעון הראשון של השנה, עזריאלי הצליחה להציג צמיחה של 45% בהכנסות משכירות על הנכסים שלה (NOI) ברבעון השלישי לסכום של 305 מיליון שקל. בשורה התחתונה עזריאלי דיווחה כי ה-FFO לכלל פעילות הנדל"ן גדל בכ- 3% והסתכם בכ-251 מיליון שקל.

 

עזריאלי הסבירה כי ה-FFO ברבעון המקביל כלל תקבול גבוה וחד פעמי של כ-16 מיליון שקל בשל דירות שאוכלסו לראשונה בפאלאס רעננה. ה-FFO המיוחס לפעילות הנדל"ן ללא תרומת הדיור המוגן גדל בכ-14% והסתכם בכ- 246 מיליון שקל.

 

הרווח הנקי לרבעון השלישי לשנת 2017 הסתכם בכ- 263 מיליון שקל, ירידה של 5% לעומת הרבעון המקביל. הירידה נבעה בעיקר מהכנסות שיערוך נדל"ן ברבעון המקביל שנה שעברה בסך כ- 127 מיליון שקל - בין היתר בשל שערוך לראשונה של קרקע עזריאלי טאון בתל אביב שרכישתה הושלמה. הרווח הנקי המנוטרל (רווח נקי בקיזוז השפעת שערוכי הנדל"ן ורווח ממכירת מניות בנק לאומי והשפעת פעילות שהופסקה) גדל בכ-19% והסתכם לכ-226 מיליון שקל.

 

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי שצפוי לפנו את מקומו בסוף השנה לאייל חנקיס, אמר לאחר הדוחות: "החל מחודש אוקטובר הואץ תהליך אכלוס פרויקט הדגל של הקבוצה, מגדל עזריאלי שרונה, והוא צפוי להוות תוספת משמעותית לתיק הנכסים של הקבוצה וישפיע בעיקר על התוצאות של 2018 והלאה. לאחרונה הודענו על קבלת אישור הוועדה המחוזית לתכנית להקמת המגדל הרביעי בפרויקט עזריאלי תל אביב שיכלול הגדלה של השטחים מכ-69 אלף מ"ר לכ-150 אלף מ"ר, ועל רכישת קרקע לפיתוח לפרויקט גדול בפתח תקווה. התפתחויות אלו, בנוסף לצבר הפרויקטים בביצוע, מהווים את מנוע הצמיחה העתידית של הקבוצה".

 

 

מגדלי עזריאלי מגדלי עזריאלי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x