$
שווקי חו"ל

אלטיס מנסה להרגיע: 'לא נצא להנפקת מניות'

ענקית הכבלים הצרפתית שבשליטת פטריק דרהי דחתה את הספקולציות לפיהן תיאלץ לצאת להנפקה, על מנת להתמודד עם רמת החוב. אלטיס אישרה כי תפעל למכירת נכסים שאינם בעסקי הליבה

שירות כלכליסט 14:1720.11.17

ענקית הכבלים אלטיס (Altice) אינה מתכוונת לצאת לגיוס הון - הקבוצה שבשליטת פרטיק דרהי (30%) פרסמה היום הודעה רשמית שבה נאמר כי אין בכוונתה לצאת להנפקת מניות.  

החברה הדגישה כי היא אינה מתמודדת עם הלוואה בעייתית ספציפית. בה בעת, ציינה אלטיס, היא כן מתכוונת לפעול לצמום רמת החוב העומדת על 58 מיליארד דולר באמצעות מכירת נכסים שאינם חלק מפעילות הליבה שלה. אלטיס ביססה את ההתרחבות שלה בארה"ב ובאירופה על רכישות ממונפות, שהובילו לעלייה בחוב לרמה הגבוהה פי יותר מ-5 מהרווח התפעולי השנתי.

 

בתחילת החודש פיטר דרהי  את מנכ"ל הקבוצה מישל קומבס, על רקע פרסום תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי. בשבוע שעבר הודיע דרהי כי מעתה תתרחק אלטיס מרכישות נוספות ותפעל להפחתת החובות שלה ולהגדלת סיפוק הלקוחות. החשש שהחברה תיאלץ לגייס כסף פגע קשות במניות, שנפלו ב-12% ביום שישי. ההצהרה הנוכחית עזרה לאושש מעט את המניה, אך היא בכל זאת נחלשה ב-60% מאז תחילת השנה.

 

"אלטיס מאשרת כי אינה מתכוננת לגיוס כספים באמצעות הנפקת מניות, ואין לה כל כוונה לאמץ אסטרטגיה זו בתוך הקבוצה, כולל באלטיס ארה"ב", נמסר בהצהרה. עם זאת, בחברה הוסיפו כי זיהו נכסים שאינם נכסי ליבה שניתן יהיה למכור, כולל פורטפוליו מגדלי התקשורת שלה. המכירות עשויות לצאת לדרך כבר במחצית הראשונה של 2018.

 

החובות של אלטיס נכון לסוף הרבעון השלישי עמדו על סביבת 49.6 מיליארד יורו  (58 מיליארד דולר). זאת בעוד ששווי השוק שלה עומד על 10 מיליארד יורו. האנליסט פרנסואה גודאר (Francois Godard) מאנדרס אנליסט, אמר בתגובה להודעה מהיום כי אף שההצהרה של אלטיס תרגיע את המשקיעים בטווח הקצר, בטווח הארוך החברה צריכה לשפר את הביצועים שלה בצרפת. "מחזיקי האג"ח ירגישו יותר בנוח לאחר שיראו שהביצועים התפעוליים בצרפת משתפרים", הסביר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x