שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

התפטרות מפתיעה: מנכ"ל בזן אבנר מימון מתפטר מבלי להסביר

מימון מונה לתפקיד בספטמבר 2015 והוא יסיים את תפקידו ב-28 בפברואר 2018: "אני מסיים את התפקיד לאחר תקופה של מעל לשנתיים מאתגרות"

אורן פרוינד 09:1519.11.17

מנכ"ל בזן אבנר מימון התפטר מתפקידו. כך מודיעה הבוקר (א') החברה בדיווח לבורסה - מבלי לציין הסבר להחלטה. מימון מונה לתפקיד לפני כשנתיים והוא יסיים את תפקידו בפועל ב-28 בפברואר 2018.  

מימון הגיע לבזן בספטמבר 2015 במקומו של המנכ"ל הקודם אריק יערי, שפרש לאחר שנתיים בתפקיד. מימון כיהן בעבר כמנכ"ל כיל ישראל, למעשה עבר תפקיד בתוך הקבוצה - כיל ובזן נשלטות על ידי החברה לישראל של עידן עופר.

 

מימון הוא המנכ"ל הרביעי שעוזב את בזן תוך 6 שנים. ישר בן מרדכי פרש במרץ 2011 ופנחס בוכריס עזב את התפקיד בפברואר 2013, לפני פרישתו של יערי בספטמבר 2015 כאמור.

 

דירקטוריון הקבוצה הודה למימון על תקופת כהונה משמעותית, במהלכה התייצבה הקבוצה מבחינה פיננסית. בדבריו לדירקטוריון החברה אמר מימון: "אני מסיים את התפקיד לאחר תקופה של מעל לשנתיים מאתגרות ומודה לבעלים, לדירקטוריון, להנהלה ולעובדים. בשנתיים האחרונות הקבוצה עברה השקעות ושיפוצים מורכבים, באופן שמבטיח את המשך הנצילות הגבוהה והרציפות התפעולית של כלל מפעלי הקבוצה, תוך מעבר לרווחיות טובה ויציבה וצמצום השפעת הקבוצה על הסביבה על אף הסביבה הרגולטורית הקשה והמכבידה".

 

חברת בתי הזיקוק פרסמה בחמישי האחרון סיכום מוצלח של הרבעון השלישי, עם זינוק של יותר מ־100% של הרווח לפני פחת והפחתות (EBITDA) — ומודיעה בפעם השנייה השנה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות, הפעם של 65 מיליון דולר. הנהנות העיקריות מהדיבידנד יהיו חברת פטרוכימיים של דיוויד פדרמן, שצפויה לקבל כ־10 מיליון דולר, והחברה לישראל של עידן עופר, שצפויה לקבל כ־22 מיליון דולר. בתחילת השנה חילקה החברה 85 מיליון דולר.

 

הכנסות בזן ברבעון הסתכמו בכ־1.4 מיליארד דולר, עלייה של 40% ביחס לתקופה המקבילה. העלייה נבעה בעיקר מעליית מחירי המוצרים הקשורים למחירי הנפט הגולמי. התוצאות השתפרו באופן ניכר גם בעקבות העלייה במרווחי הזיקוק (הפער בין מחירי חומרי הגלם למחירי התזקיקים המיוצרים) ביחס לרבעונים קודמים, אך גם לאור העובדה שברבעון המקביל ביצעה בזן שיפוץ במתקנים שלה שהשפיעו לשלילה על התוצאות.

 

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-92 מיליון דולר, בהשוואה לכ-1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המנוטרל ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-105 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-16 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

אבנר מימון מנכ"ל קבוצת בזן אבנר מימון מנכ"ל קבוצת בזן צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x