$
שווקי חו"ל

טויס אר אס פושטת הרגל מבקשת אישור לבונוסים של 16 מיליון דולר למנהלים

הרשת הגישה לביהמ"ש שדן בפשיטת הרגל בקשה מיוחדת לאישור חלוקת התמריצים, לקראת עונת החגים המתקרבת: "מנהלי החברה הבכירים אמורים להיות במיטבם בתקופה קריטית זו"

שירות כלכליסט 20:1916.11.17

בונוסים למנהלי החברה שפשטה רגל: רשת טויס אר אס ביקשה מביהמ"ש שדן בפשיטת הרגל שלה היתר לשלם 16 מיליון דולר למנהליה הבכירים, אם החברה תצליח לעמוד ביעדים לקראת עונת החגים הקרובה.

 

טויס אר אס הגישה בקשה לפשיטת רגל בספטמבר, וכעת זקוקה לאישור בימ"ש לצורך חלק ניכר מהפעולות במסגרת ההתנהלות העסקית שלה, ובכלל זה לתוכנית התמריצים. במסגרת הגשת הבקשה שהועברה לביהמ"ש אתמול בעניין זה טענה החברה שהבונוסים הכרחיים על מנת שהמנהלים ימשיכו להראות ביצועים גבוהים במהלך הליך פשיטת הרגל. "אלו הם עובדי החברה - ומנהליה הבכירים בפרט - אשר אמורים להיות במיטבם בתקופה קריטית זו ולהוות את הבסיס להליך מוצלח," נימקה החברה את הבקשה.

 

בין 17 המנהלים שאמורים לקבל את הבונוס מצויים יושב הראש והמנכ"ל דייוויד בראון, אשר הצטרף לחברה ב-2015. החברה הודיעה שהגישה גם בקשה לתכנית תמריצים עבור עובדים אחרים שאינם חלק מהנהלתה הבכירה. "סוג תכנית זה הוא דבר מקובל עבור חברה שנמצאת במצב של בנייה מחדש," נאמר בתגובה לשאלות. החברה מתכוונת להמשיך להיוועץ בנושיה לגבי תכנית התמריצים לפני אישורה ע"י בית המשפט שדן בפשיטת הרגל.

 

למרות שהמספר שצוין הוא 16 מיליון דולר, הסכום האמיתי עשוי להיות למעשה 32 מיליון דולר, אם החברה תרשום יעדים טובים מהמצופה. במסגרת הגשת הבקשה נחשף גם שכמה ממנהלי טויז אר אס קיבלו סכום כולל של 8.2 מיליון דולר כבונוס "הישארות בתפקיד" (retention) עוד קודם להגשת הבקשה לפשיטת רגל - סכום זה אינו כלול בתכנית התמריצים החדשה עבורה מבקשת החברה היתר. אותם בכירים יהיו חייבים להחזיר את בונוס ההישארות אם יעזבו את החברה תוך שנה ממועד קבלת הבונוס.

 

טויס אר אס נאבקת בשנים האחרונות לא רק מול מעבר הצרכנים לקנייה מקוונת אצל מתחרים כמו אמזון, אלא גם בתחרות הגוברת מצד קמעונאים כמו וול-מארט וטרגט.

בעת הגשת הבקשה לפשיטת רגל דיווחה החברה שהיא מפעילה נכון להיום כ-1,600 חנויות ומעסיקה כ-65,000 עובדים, לא כולל העסקה זמנית של עובדים לתקופת החגים. הרשת הפסידה 330 מיליון דולר במחצית הראשון של השנה עקב ירידה של 5% במכירות, ובסך הכל הפסידה 1.8 מיליארד דולר מאז שדיווחה בפעם האחרונה על שנה רווחית – לפני חמש שנים.

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x