$
שווקי חו"ל

במורגן סטנלי צופים שווי של טריליון דולר לאמזון

על פי בנק ההשקעות, מנועי הצמיחה של אמזון הם עסקי הענן, הפרסום והפריים - עם צמיחה צפויה של 32% עד לשנת 2020. אמזון נסחרת היום בשווי שוק של 548 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 12:5515.11.17

שווי של טריליון דולר לאמזון נראה אולי דמיוני, אבל במורגן סטנלי מאמינים שהוא בהחלט על הפרק. אנליסט מורגן סטנלי בראיין נוואק (Brian Nowak) מציין בסקירה מעודכנת על המניה כי בתרחיש החיובי, אמזון צפויה בהחלט להגיע לסביבת רווח זו כבר בשנת 2020.  

אמזון נסחרת היום בנאסד"ק בשווי שוק של 548 מיליארד דולר, לאחר עלייה של 51% מתחילת 2017. כבר עתה יש לאמזון הערכת שווי גבוהה בקרב המשקיעים, לעומת הרווחים הרבעוניים הצרים למדי של החברה, אולם על פי נוואק, אמזון יכולה לנפח את רווחיה מפעילותה הקמעונאית מפחות מ-2% ל-5.5% עד ל-2022.

 

נוואק גורס כי אמזון יכול להרחיב את שולי הרווח שלה באמצעות השקעת הרווחים הטובים מפעילותה בתחומי ענן, פרסום ומנויי פריים, בחזרה לתוך פעילות הליבה הקמעונאית שלה. זאת בשעה שהיא יוצרת במקביל מנגנוני יעילות היכולים להביא להגדיל את שולי הרווח מבלי להעלות מחירים.

 

נוואק רואה בפעילות הענן, הפרסום והפריים של החברה - ולא בהכרח פעילות הקמעונות שלה – את מנועי הצמיחה בטווח הקרוב. על פי התרחיש הטוב ביותר שלו, פעילות זו תצמח בשיעור שנתי של 32% עד לסוף 2020, ותהיה 40% משווי השוק של 1 טריליון דולר של החברה עד ל-2020.

 

על אף שבתחילה ההערכות היו כי אמזון עשויה להפוך לחברה הראשונה לכבוש את רף הטריליון דולר, הרי שנראה עתה שחברת אפל ניצבת בעמדה טובה יותר להגיע להישג זה - עם שווי שוק נוכחי של כמעט 880 מיליארד דולר.

 

 

ג'ף בזוס מייסד ויו"ר אמזון ג'ף בזוס מייסד ויו"ר אמזון צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x