$
בורסת ת"א

"מניית אירונאוטיקס מתרסקת ולא אומרים לנו כלום. זו שערורייה"

כך אמר אחד המוסדיים שמחזיק במניית אירונאוטיקס על רקע חקירת המשטרה נגד החברה. "אנחנו מבינים את הרגישות הביטחונית אבל אי אפשר להשאיר אותנו מחוץ לתמונה"

אורן פרוינד 17:4714.11.17

"זו שערורייה. המניה מתרסקת והחברה לא אומרת לנו כלום", כך אמר לכלכליסט גורם באחד הגופים המוסדיים שמחזיקים במניה של אירונאוטיקס. הגורם הוסיף: "אנחנו מבינים את הרגישות הבטחונית, אבל אי אפשר להשאיר אותנו מחוץ לתמונה".

הבוקר (ג') הודיעה משטרת ישראל על פתיחת חקירה פלילית נגד חברת המל"טים בחשד לשחיתות. צו איסור פרסום גורף הוצא בנוגע לפרשה, ובשלב הזה ניתן רק לומר שמדובר בחקירה הנוגעת לעסקה מול לקוח מהותי. בעקבות ההודעה על החקירה צנחה מניית החברה ב-25%.

מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן

 

גורם בגוף מוסדי אחר אמר כי "כרגע זה נראה כמו סערה גדולה מדי. אמנם יש חקירה אבל אין הצדקה לכזו נפילה בשווי, זה נראה כמו פאניקה מוחלטת. אני מאמין שאחרי שהעננה מהחקירה תסתיים החברה תחזור להיסחר בשווי המתאים לה".

 

מוקדם יותר היום קיימה החברה שיחת ועידה עם המשקיעים, בה אמר המנכ"ל עמוס מתן כי בשל צו איסור הפרסום הוא מנוע מלהתייחס לחקירה. לדבריו, "החברה ממשיכה לפעול במהלך עסקים תקין מול כל לקוחותיה ברחבי העולם באופן שוטף ורגיל לחלוטין. מטבע הדברים לא אוכל לפרט לגבי החקירה".

 

בחודש יוני האחרון השלימה קבוצת אירונאוטיקס הנפקה ראשונית (IPO) לציבור בבורסת תל אביב. במסגרת ההנפקה, מרבית בעלי המניות בחברה מכרו מניות בהיקף של 404 מיליון שקל. מעבר לכך גייסה החברה 53 מיליון שקל בהנפקת מניות.

 

עיקר הפעילות של החברה מתרכז בשלושה תחומים, בראש ובראשונה מערכות בלתי מאוישות לאיסוף מודיעין ותקיפה, בכלל זה מל"טים, בלונים ורחפנים – תחום זה אחראי על 75% מהכנסות החברה.

 

כמו כן מפתחת החברה מערכות אלקטרואופטיות ואמצעי תקשורת למערכות לא מאוישות ומייצרת מנועים למל"טים. לחברה עשרות לקוחות במספר מדינות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x