שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מכה לבורסה בתל אביב: מיילן תימחק מהמסחר

החברה בעלת השווי הגדול ביותר בבורסה המקומית נדרשה להירשם בת"א לשנה לפחות על רקע נסיונה להשתלט על פריגו - ותימחק מהמסחר ב-12 בפברואר. יו"ר מיילן רוברט קורי: "למדנו כי המוסדיים הישראליים שמחזיקים במיילן מעדיפים להחזיק במניה שנסחרת בנאסד"ק, ולא בת"א"

אלי שמעוני ודרור רייך 08:1011.11.17

מכה לבורסה בתל אביב: חברת התרופות מיילן תמחק מהבורסה ב-12 בפברואר 2018.

 

מיילן, החברה בעלת השווי הגדול ביותר בת"א, מבצעת מחיקה וולנטרית, כלומר בוחרת להימחק. למעשה מחיקתה של מיילן לא מפתיעה, שכן לחברה אין קשר לישראל. מיילן הגיעה לת"א בעקבות רצונה לרכוש את חברת פריגו במהלך 2015. הליך זה התבקש כחלק מדרישה משפטית במסגרת ניסיון הצעת הרכש העוינות של מיילן לפריגו.

 

בתחילה התחייבה מיילן להישאר בת"א שנה, אך נשארה לבסוף כשנתיים. בהודעה של החברה אמר רוברט קורי, יו"ר מיילן: "למדנו כי המוסדיים הישראלים שמחזיקים במיילן מעדיפים להחזיק במניה שנסחרת בנאסד"ק, ולא בת"א". עוד ציין קורי כי רק שבריר מהמסחר במיילן מתקיים בת"א.

 

שווי השוק של מיילן בת"א עומד על 65 מיליארד שקל, והיא החברה הגדולה בבורסה מבחינת שווי שוק. היא מהווה 7.55% ממשקל המניות בת"א 35 וכ-5% ממדד 125. לאחר מחיקתה תהיה פריגו החברה בעלת השווי שוק הגדול בבורסה - 45 מיליארד שקל, וטבע במקום השני עם 42 מיליארד שקל.

 

מחיקתה צפויה לטלטל את המדדים בת"א, שכן תעודות סל רבות מחזיקות את המניה בשיעור גבוה - כמשקלה במדד. המחיקה צפויה להזרים ביקושים לשאר המניות, בכפוף להגבלות המשקל.

 

טרם הדוחות הודיעה מיילן על תוכניות ארגון מחדש כחלק מצעדים ראשוניים בסדרה של פעולות שצפויות להמשיך לייעל את פעילותה ברחבי העולם. מבחינת מיילן, היוזמות כוללות הפחתת עלויות, כולל הפחתה בכוח האדם. 

 

 

ראג'יב מאליק, נשיא מיילן ראג'יב מאליק, נשיא מיילן צילום: mylan

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x